Announcement

Collapse
No announcement yet.

Üldiselt säästmisest

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Originally posted by vahur View Post
    Proovi üks sügis-talv-kevad Eestis kaubaautos või automajas üle elada ja siis tule rääkima säästmisest.

Kes ütles, et sa pead seda Eestis tegema? Kas välismaal ei ole võimalik tööd teha, kus kliima parem on? Lisaks on võimalus elada vanemate juures noorena nagu Visioon, mitte kohe omale kulutused luua. Seal omad plussid ja miinused.

Edit: Tõin enda jaoks ühe huvitava artikli välja ja sa ei tee muud kui teed maha seda. Kõike maha tehes elus kaugele ei jõua paraku. Tuleb leida lahendusi ja õppida teiste lahendustest.

Kommenteeri

Vanemate juures elamine - täiesti nõus.
      Kuid meeleheitlikult kuskil puu all elamine, et saaks rohkem säästa ja investeerida - sellest kasvab aja pikku välja väga tõsine haigus. Tõsine ihnsus ja meeleheitlik kokku hoidmine. Ma olen seda väga lähedase inimese peal näinud.

Kuid kui arvad, et suudad kuskil euroopas vahepeal tööd tehes karavanis elada ja mingiks konkreetseks asjaks koguda - siis lase käia. Ka selles pole midagi halba - kuid seda tulebki võtta sellise nö projektina. Lähen - käin - teen ja poole aasta pärast elan edasi normaalselt - siht silme ees, et näiteks mingi X suuruses investeerimisportfell saavutada. Kuid nagu ütlesin - selle kokku hoidmisega tuleb olla ettevaatlik - sest väga lihtne on ületada piir, et kokkuhoidmine muutub juba haiguseks.

Võiksid ka uurida, kas iga prügikastis pudeleid korjamas käiv isik on ikka kodutu ja vaene. Sest on üks osa seltskonnast, kes ongi sinna jõudnud sellise kokkuhoiu meetmete tulemusena. Ja samas on neil kontodel ja madratsi all täiesti arvestatavad summad.

Seega ei midagi isikliku Majandaja sinu vastu ja lühiprojektina vastava projekti vastu (autos elamine). Kuid alati tuleb vaadata pikemas perspektiivis asju.

Kommenteeri

Kuid meeleheitlikult kuskil puu all elamine, et saaks rohkem säästa ja investeerida - sellest kasvab aja pikku välja väga tõsine haigus. Tõsine ihnsus ja meeleheitlik kokku hoidmine. Ma olen seda väga lähedase inimese peal näinud.

Kuid kui arvad, et suudad kuskil euroopas vahepeal tööd tehes karavanis elada ja mingiks konkreetseks asjaks koguda - siis lase käia. Ka selles pole midagi halba - kuid seda tulebki võtta sellise nö projektina. Lähen - käin - teen ja poole aasta pärast elan edasi normaalselt - siht silme ees, et näiteks mingi X suuruses investeerimisportfell saavutada. Kuid nagu ütlesin - selle kokku hoidmisega tuleb olla ettevaatlik - sest väga lihtne on ületada piir, et kokkuhoidmine muutub juba haiguseks.

Võiksid ka uurida, kas iga prügikastis pudeleid korjamas käiv isik on ikka kodutu ja vaene. Sest on üks osa seltskonnast, kes ongi sinna jõudnud sellise kokkuhoiu meetmete tulemusena. Ja samas on neil kontodel ja madratsi all täiesti arvestatavad summad.

Seega ei midagi isikliku Majandaja sinu vastu ja lühiprojektina vastava projekti vastu (autos elamine). Kuid alati tuleb vaadata pikemas perspektiivis asju.

Mul sinu vastu ka midagi. Ärritusin su negatiivsuse peale veidi Näiteks mul üks vana klassivend 5 aastat väga hea raamatumüüja USA-s olnud. Viimastel aastatel maailma parim. Inimene on suutnud 3 kuuga aastas töötades end finantsvabaduseni töötada ja ülejäänud aasta tegeleb finantside investeerimisega ja reisimisega. Vahepeal tuleb lühidalt tegeleda veidi ebameeldivate olukordaga tuleviku hüvanguks. Peace!

Kommenteeri

Kodutute väljavaated pole sugugi nii kehvad: http://www.pealinn.ee/koik-uudised/m...llamas-n155164

Võib vist öelda, et bomž = uus hurmur? Saab naisi küll, pole probleemi.

Kommenteeri

Seitse toksilist rahaharjumust, millest vabaneda: http://www.aripaev.ee/uudised/2016/0...llest-vabaneda

Kommenteeri

How to be Mindful With Your Money

Kommenteeri

Kuidas alustada säästmist kui raha ei ole: http://www.aripaev.ee/uudised/2016/0...ui-raha-ei-ole

Kommenteeri

Lendudelt säästmisest: http://www.save70.com/flights/?utm_s...dia-lifehacker

Kommenteeri

Working...
                  X