Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ühisrahastus Eestis

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Kohalikud keskkonnad hauvad plaane laieneda välismaale: http://majandus24.postimees.ee/34575...vad-valismaale

Kommenteeri

Ma isiklikult lahkun Bondorast. Mintose osas mõtlen veel. Sait ise on normaalne ja intressid ka, samas ma ei tea, mis intressiga neid edasi laenatakse (a'la Mogo).

Saatuslikuks sai siis:

Minu jaoks ei ole need intressid seal normaalsed tavainimestele ja tegelikult kui ma nende pealt teenin, ega see ühiskonda paremaks ei tee. Muidugi kui see heategevuseks laiali jagada, äkki siis on eetika kuskil?

Olen vaadanud õhtuti erinevaid laenutaotlusi ja tegelikult on pilt kurb. Ei viitsi konkreetseid näiteid hetkel uuesti välja otsida.

Ühe kahtlase screenshoti leidsin

http://www.upload.ee/image/5430591/S...6_20-03-04.png Laenu sihtotstarve on "Remont" ja inimene elab üüripinnal

eriti naljakaks teeb asja veel see, et suvel võttis ta analoogse laenu või oli neid lausa mitu.

Selliseid näiteid leidub seal hulgim ja mina sellest jamast osa ei võta. Isegi kui sinna korralik portfell ehitada ja lõpuks kui ma seda raha kulutama hakkaks, siis oleks sellel halb maik juures.

Edu kõigile ja mõelge teistele ka!

Tegutsesin eraisikuna ja ei näe mingit mõtet sellel. Ettevõtte alt on ilmselt asjal rohkem mõtet.

Laenude müük on läinud üsna hästi. Kollased laenud on veel alles ja punase müüsin -80%. Nii et kes eraisikuna veel sees, siis Bondora järelturg on päris talutav, et enda laenudest lahti saada.

Last edited by ttambet; 01-09-2016, 03:36 PM.

Kommenteeri

Eks ta natuke küsitava väärtusega värk on jah see kiirlaenubusiness. Sellise +20% intressiga midagi asjalikku teha ei saagi, väga vähesed ärimudelid kannatavad sellise intressiga laenu võtta, see läheb väga suures enamuses kulutamiseks asjadele, mida inimene muidu lubada ei saaks + siis maksab suure osa veel peale kah. Iseenesest kahju, et nii suur hulk inimesi ei saa liitintressi toimimisest aru ja seda enda vastu vabatahtlikult ära kasutavad. Päris jabur tegelikult.

Samas ega selline asi ära ei kao, vast regulatsioonidega annaks piirata ja mõistlikumaid nõudeid seada, tõenäoliselt on seda tehtud ka. Samas minu jaoks teeks asja okeiks see, kui nt Bondora laenude intressid ja tingimused oleks laenajale turu keskmisest paremad. Siis saad vähemalt laenusõltlaste, finantsilise vangistuse ja vaesuse poole püüdlejate elu natukenegi paremaks teha. (ei suuda ilma teatava irooniata neid laenajaid võtta ). Pole seni huvi tundnud kuidas seis reaalselt on.

Kommenteeri

Rahapuu facebooki andmetel sai eesti ühisrahastuskeskkond Investly €600k rahasüsti.

Tundub, et asi areneb, peaks ka pilgu peale viskama saidile. Hetkel aga ühtegi investeeritavat laenu ei paista olevat, küllap mõni teine kord.

Kommenteeri

Mintosesse lisandus uus laenuvõimalus.
            Click image for larger version

Name:	41c20bb1bdc213c5087b88750d3901e1.png
Views:	1
Size:	301.5 KB
ID:	4988

Vaatasin üle, ei paista just eriti hea intressiga laenud olevat ja puudub ka tagasiostu garantii (mis minu jaoks on Mintose põhieelis teiste portaalide ees). Seega enda portfelli neid laene arvatavasti ei paiguta.

Kommenteeri

Investly uudis siin: https://investly.co/et/2016/01/12/uh...ose-rahasusti/

Kommenteeri

Investly kaudu ettevõtete arvetesse investeerimisest: https://investly.co/et/2015/11/04/mi...emand_increase

Kommenteeri

Investlys liiga palju arvete faktooringu pakkumisi hetkel ei ole, tegin ka konto ära ja sooviks likviidsemaid investeeringuid teha (paari kuu pikkused). Jääme ootele

Kommenteeri

Investly võiks korralikult käima minna küll ja automaatpakkuja ka ära teha. Muidu seal tegutsemine oleks passiivsest investeerimisest päris kaugel kui peaks 1-3 kuu tagant kogu aeg uusi investeeringuid otsima ja käsitsi sisestama. Finantsvabaduses ühe töötaja postide järgi nad on probleemist teadlikud ja võtavad selle varsti töösse.

Oleks mõnus küll kui saad endale sobivate parameetritega strateegia paika panna nt max 1-2 kuu pikkuste arvetesse investeerida. Siis saaks vajadusel reinvesteerimisele stopi ette panna ja enamuse rahast kuu jooksul välja võtta. Sisuliselt asendakski järelturgu ka, kuna saab possidest küllaltki kiirelt välja niikuinii.

Kommenteeri

Working...
                    X