Announcement

Collapse
No announcement yet.

Algajate küsimused

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • #16
  Suur tänu selgituste eest.
  Kas keegi oskab ka Tallinna Vesi aktsiate muutust seletada.
  See oli kõige segasem.
  Aktsiate kogus ei ole muutunud - 20 millionit aktsiat.
  Ajaloost ei ole isegi märku, et oleks toimunud korrektsioon.
  Millist aktsia alghinda peaks tootluse arvestamise kasutama?

  Kommenteeri


  • #17
   Pole küll 100% kindel, aga kas Tallinna Veel polnud mitte mingisugust kapitali tagastust vms asja? midagi nagu meenub, et suuromanikud vist võtsid varsti peale erastamist erakordse dividendi näol suure hulga pappi välja ettevõttest ja peale seda opereerivad laenu peal suuresti.

   Sellise kasumlikkuse juures pole väga pointi hoida ka kuigi palju raha ettevõttes, tulekski laenult opereerida kui linn laseb linnlasi nii suurelt lüpsta ja garanteerib ettevõttele nii massiivse kasumi.

   Kommenteeri


   • #18
    Ma olen vist ise midagi segamini ajanud.
    Aktsia hind oligi nii nagu paistab ajaloost ilma korrigeerimiseta.
    Millegi pärast olin arvamusel, et TVEAT on pidevalt ainult üles liikunud.

    Kommenteeri


    • #19
     Tere.

     Selline küsimus, et kui hakkata laenudesse investeerima igakuiselt (bondora, omaraha) siis kuidas selle maksustamisega lood on ? Kas iga kuu on vaja tulumaksu maksta, kord aastas või kuidas need asjad täpsemalt käivad ?

     Kommenteeri


     • #20
      Kord aastas tuludeklaratsiooni tehes deklareerida ära. 1. Oktoobriks tuleb eelmise aasta eest ära maksta. See kehtib siis eraisikuna investeerides

      Kommenteeri


      • #21
       Tekkis selline mõte, et kas annab kuidagi ära kasutada toorainete praegust madalat seisu. Hullu peaga otsisin siin, et äkki on mingit ETFi, mis oleks praegu suhteliselt põhjas ja mis siis jälgiks toorainete liikumist. Leidsin GSC http://www.etf.com/GSC . Kulud on küll ETFi kohta (1,25%)suured, aga ikkagi... Kas üldse on mõtet seda asja torkima hakata? Ma tean jah, et ega toorained otsest väärtust ei loo, kuid samas ei usu, et nende hinnad lõputult nii madalale jäävad.

       Kommenteeri


       • #22
        pkhunt, ei usu, et väga mõtet on toorainetele panustada. Suur pulliturg on möödas, Hiinas on pikaks ajaks ette üle arendatud kv'd ja infrastruktuuri, Brasiilia ja Venemaa on majanduslanguses ja nende puhul ka mingit suuremat kasvuvedurit pole näha. Toorainete jõulisemaks kasvuks olekski vaja, et sellised suured arenevad turud leiaks mingi püsiva majandusmootori, mis neid kasvule veaks ja siis nad infrastruktuuri välja ehitama hakkaks, vähemalt nii on paljude metallide, söe, nafta, gaasi jne'ga. Buum on läbi ja selle ajal tehti mitme tooraine puhul olulisi tehnilisi edasiminekuid kaevandus/puurimistehnoloogiaga (frakkimine), saadi tootmiskulud alla. Üldiselt toorainetel on päris pikad tõusu- ja langustsüklid, kokku 25-30 aastat, hetkel tipust 3-5 aastat möödas sõltuvalt toorainest, siin on veel aega küll kas languseks osade puhul või pikaks vindumiseks enne suuremat jätkusuutlikku tõusu. Nt kulda vaataks ise alles $500-600 kandis untsi kohta, võib vabalt kukkuda sinna, naftat näppisin $30 kandist, aga valisin vale instrumendi, sain kõrvetada, hetkel ei näe $42-44 kandist mõtet näppida. Pole piisavalt häid instrumente, kõikidel kulud kõrged ja muud hädad ka.

        Kommenteeri


        • #23
         Tervitus. Olen algaja ''investor'' ning plaanis on esimesed ostud ette võtta. Raha on kogunenud 10k ja mõtlesin kasutada Interactive Brokers-i kontot esimeste tehingute jaoks ja ilmselt ka edaspidi. Kellegil on siin kindlasti rohkem kogemusi IB leheküljega ja oskab mingeid soovitusi jagada tulevikuks!?
         Mind ennast huvitavad pigem dividendi aktsiad ning pigem usa ja aasia turud. Igasugused soovitused alustamiseks on teretulnud

         Kommenteeri


         • #24
          Tere Slingshot, kahjuks ise ei ole kasutanud IB'd, Facebookis finantsvabaduse grupis saaksid kindlasti sellele küsimusele vastuseid. Muidu dividendiaktsiate puhul soovitan vaadata meil saidil Dividend investori postitusi, tema teab selle teema kohta ikka päris palju. Edu investeerimisteekonnal!

          Kommenteeri

          Working...
          X