Announcement

Collapse
No announcement yet.

Estateguru

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • #16
  Kas 9% natuke madal intress ei ole, muudel ühisrahastusplatvormidel on protsendid kõrgemad. Miks sellise intressiga üldse investeerida?

  Kommenteeri


  • #17
   Võrreldes väljaspool ühisrahastust leitavate intressidega on 9% igati asjalik, mingisugune tagatis on ka... kui suures plaanis ringi vaadata, siis pole hullu midagi. Ühisrahastusest aga leiab tõesti paremaid diile, pole väga mõtet näppida ka minu arust.

   Edit: nats kobiseks ka selle 9% intress vs +€3k investeerijate 11% intressi kallal. Milleks selline diskrimineerimine? 0,25-1% oleks okei, projekti runnijal tõesti väiksema arvuga investorite puhul lihtsam, aga 2% jätab mulje, nagu väikeinvestoreid üldse ei taheta. Tõepoolest ei taha kuhugi Võru metsade vahele üle €3k hetkel matta kui tagatis ka veel küsitav on. Nt üle €1k ja 1% hinnavahe mulle vast isegi sobiks, vbla venitaks selle kilo ära isegi, aga 3k ei hakka küll kokku kraapima. Mis põhjusel üldse just 3k piiriks pandi ja miks nii suur hinnavahe?

   Kommenteeri


   • #18
    Tundub, et Estateguru on püssi paukuma saanud, 300-500k 10% tootluse juures laenud lähevad juba päevadega. Korralik areng. Ju on paar suuremat tegelast või investeerimispunti taha saadud ja nende usaldus võidetud.

    Suurendab ka kindlustunnet saidi jätkusuutlikkuse osas, sest töötajaid on juurde võetud siin omajagu ja poole aasta taguse käibega poleks välja vedanud. Hetkel neil vist veits üle 10 töötaja juba, eeldatav palgafond kuus äkki €20-40k vahel kuu kohta? + muud kulud mida ka vähe ei ole. See tuleks neil teenustasudest tagasi saada. Eks kasvufaasis tõstetakse raha ja ei pea igakuiselt kasumis olema, aga lõputult ka ainult kasvule rõhuda ei saa ja tuleb ka plussi teenima hakata.

    Hea näide ettevõttest, kes kasumlikkuse ohverdas kiire kasvu heaks ja nüüd seetõttu pankroti poole on liikumas on päikseenergiast SunEdison, käisid $33,5 aktsiahinna ja $10-11 miljardi turuväärtuse juures ära vähem kui aasta tagasi, aga eile taas -33% ja nüüd juba $3,02 on hind. Võeti kõvasti laenu et kasvada, ei pööratud kasumile tähelepanu, nüüd on laenude teenindamisega probleeme ja nii juhtus... Nt ühisrahastusest Bondoral ju ka 1,3 või 1,4 milli kahjumit eelmine aasta, neil töötajaid vist üle 50 juba, pole ka kasumile tähelepanu pööratud. Eks ole näha kaua investoreil (mitte laenuandjail, ettevõttesse investeerijail) on soovi plekki peale visata, et juhatus saaks kahjumeid geneda.

    Lihtsalt selline väike lüüriline kõrvalepõige, et mis võib juhtuda. Ühelgi ühisrahastuskeskkonnal veel pole sellist kriitilist massi taga ja laenukäibed nt €5-10 milli kandis kuus, et saaks igale postile tipptegijaid palgata, kõike väga eeskujulikult teha ja ise ka kasumit teenida. Vähemalt Estategurul liiguvad asjad õiges suunas, aga vaja oleks veel rohkemat.

    Kommenteeri


    • #19
     Estateguru Keila arenduse puhul on huvitav lugu: https://estateguru.eu/investment/show/61

     Projekti eestvedaja Kristjan Sild (või tema nimekaim, aga kui tihti ikka nimekaimud Eesti suuruses riigis sama ala peal on?) on olnud just kinnisvara arenduse tõttu ka eraisiku pankrotis ja eelmise buumi ajal tema ettevõtmine feilis:
     http://www.aripaev.ee/uudised/2009/0...Silla_pankroti

     Ega artikli kommentaarid teab mis infoallikas pole, aga ka siin on teda mainitud: http://www.aripaev.ee/uudised/2014/0...plate=comments

     Esimene uudis lõppeb sellega, et eraisiku pankroti lõpetamiseks tehti kompromiss. Ei tea mis osa võlausaldaja siis tagasi sai ka protsentuaalselt? Ja mis aja pärast peale kui suurt sebimist?

     Eks vigadest õpitakse ja pankrottidest võib ka tugevamana välja tulla. Sai isegi buumi ajal investeerimisega feilitud ja ega minulgi eraisiku pankrott kaugel ei olnud, pole seda kunagi varjanud, ka päevikus siin paar korda maininud ja hiljuti sai teles Radari saates ka mainitud. Annab edukalt välja tulla küll. Paraku võiks laenutaotluses selline oluline pisiasi ka mainitud olla või Estateguru mõni esindaja vähemalt ettevõtte ametliku seisukoha öelda nt Finantsvabaduse grupis. Esimesi diile ei tahaks küll sellisel puhul ise rahastada, tõestagu end teiste rahadega või töötagu muud kaudu üles.

     Kommenteeri


     • #20
      Estategurus taas uus objekt üleval: https://estateguru.eu/investment/show/62

      Nad on täitsa korralikult enda dealflow käima saanud, hea töö igatahes.

      Seekord intress on 12,25%,
      tähtaeg 18 kuud,
      Intress ja põhiosa tasutakse mõlemad perioodi lõpus.
      LTV 70%

      Intressi tase, selle lõpus tagasi maksmine ja keskmisest kõrgem LTV viitavad keskmisest veidi kõrgemale riskiastmele, aga seda kompenseerib justnimelt kõrgem intress. Arendajal kogemust on iseenesest, tegutsenud aastast 2002 ja eelmine aasta saadi €1,2 miljonise käibe juures 120 000 kasumit. Eks tehke ise kodutöö.

      Rahaasjad.ee soovituskood on EGU05357 ja liitumislink https://estateguru.eu/login/auth?userPromotionCode=EGU05357 Selle lingi kaudu liitudes saaksid nii ise kui ka Rahaasjad.ee 0,5% igast tehingust lisaks esimese aasta jooksul.

      Kommenteeri


      • #21
       Uus projekt Estategurus:

       Click image for larger version

Name:	Kivi Baar.JPG
Views:	1
Size:	29.0 KB
ID:	5566

       Väga pikalt ei uurinud, võtsin väikselt ise.

       Rahaasjad.ee soovituskood on EGU05357 ja liitumislink https://estateguru.eu/login/auth?userPromotionCode=EGU05357 Selle lingi kaudu liitudes saaksid nii ise kui ka Rahaasjad.ee 0,5% igast tehingust lisaks esimese aasta jooksul.

       Kommenteeri


       • #22
        Estategurus üks 12% laen üleval:        Eks riskid on natuke suuremad kui keskmisel laenul, kuna tegu on teise järgu tagatisega ja seda kasutatakse äri laiendamiseks. Praegune äri tundub kasumlikult töötavat. Isiklik käendus juhatuse liikme poolt on siiski ka ja kõrgem intress korvab mõnevõrra suuremaid intresse. Ise väikselt võtsin.

        Kommenteeri


        • #23
         Uus projekt on üleval:
         https://estateguru.eu/investment/show/74

         Võtsin taas €150 eest ise. Mul selline tavasuurus, ei hakkagi pikalt uurima, niikuinii kogu riski välja ei uuriks. Usaldan Estateguru taustatööd ja peaasi, et oleks normaalselt hajutatud.

         Rahaasjad.ee soovituskood on EGU05357 ja liitumislink https://estateguru.eu/login/auth?userPromotionCode=EGU05357 Selle lingi kaudu liitudes saaksid nii ise kui ka Rahaasjad.ee 0,5% igast tehingust lisaks esimese aasta jooksul.

         Kommenteeri


         • #24
          Estates uus projekt üleval: https://estateguru.eu/investment/show/76
          Click image for larger version

Name:	Estateguru.JPG
Views:	1
Size:	30.1 KB
ID:	6905


          Ise võtsin ka.

          Kommenteeri


          • #25
           Võtan ka veidi, estate tüübid hea mulje jätnud, kuigi isiklikult ei tunne, aga finantsvabaduses ja mujal sõnavõttusid lugedes/vaadates on asjalikku juttu rääkinud.

           Kommenteeri


           • #26
            Estategurul uus projekt väljas: https://estateguru.co/investment/show/84

            Miinused:
            Intressi paraku makstakse alles lõpus,
            intress on alla keskmise,
            LTV on küllaltki kõrge,
            Tegu on pigem äripinnaga, mille likviidsus on kehvem.

            Ise olen küllaltki kahevahel kas osaleda. Vast veidi võtan.

            Edit: enne panin segast kui ütlesin, et tegu tugeva arendaja projektiga. Arvasin, et Endover arendab seda, aga ainult vahendab müüki, ei kontrollinud piisavalt: http://endover.ee/merearipinnad/ Tagatis on sel projektil päris kehv, plaanitakse müüa hinnaga €4700-4800 m2 eest ja tagatise väärtus oleks €3000/m2 kandis juba breakeveni lähedal. Eks ole näha kas saavad soovitud hinnaga müüdud, see võib pikk protsess olla.

            Kommenteeri


            • #27
             Uus projekt väljas:

             Click image for larger version

Name:	estate.JPG
Views:	1
Size:	25.2 KB
ID:	7432


             Intress makstakse paraku ka ühe osamaksena lõpus. Muidu tundub asjalik projekt. Väikselt võtsin.

             Kommenteeri


             • #28
              Estategurus on hetkel 2 projekti üleval, ise võtsin Tabasalu oma hetkel ainult kuna vaba raha investeerimiseks liigselt pole, proovin kasvatan enda kontoseisu hetkel rohkem.              Rahaasjad.ee soovituskood on EGU05357 ja liitumislink https://estateguru.eu/login/auth?userPromotionCode=EGU05357 Selle lingi kaudu liitudes saaksid nii ise kui ka Rahaasjad.ee 0,5% igast tehingust lisaks esimese aasta jooksul.

              Kommenteeri

              Working...
              X