Announcement

Collapse
No announcement yet.

Estateguru

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Estateguru

  Estateguru on Eesti kinnisvara ühisrahastuskeskkond, mille ärimudeliks on hüpoteegiga tagatud laenude vahendamine. Vahest on lisaks hüpoteegile ka omaniku isiklik käendus.

  Investorile:

  - Keskmine intress on 11.48%
  - Kõik laenud on tagatud hüpoteegiga, kusjuures LTV (elamulaenu tagatismäär) on maksimaalselt 75%
  - Hüpoteeki hoiab advokaadibüroo Varul
  - Laenu pikkus 1-60 kuud, seni on jäänud 6-24 kuu vahele

  Rahaasjad.ee soovituskood on EGU05357 ja liitumislink https://estateguru.eu/login/auth?userPromotionCode=EGU05357

  Meie koodi alusel liitudes saad ise enda investeeringutele 0,5% lisaks ja samapalju saab ka Rahaasjad.ee. Kui soovid toetada Rahaasjad.ee keskkonna arengut, siis liitu meie lingi kaudu ja asu investeerima

  Siia teemasse on oodatud igasugune arutelu Estateguru projektide teemal!

 • #2
  Mis arvate Kalamaja Graniidi arendusest?

  Intress 12.25% on üle saidi keskmise ja laekub igakuiselt see on kindlasti positiivne. Üle €10 000 puhul 13,25%
  Samas LTV on alla saidi keskmise, kusagil 75% kandis
  Piirkonnas on ka mitmeid teisi arendusi, 1-2km raadiuses ca 300 korterit valmimas: http://ekspress.delfi.ee/news/paevau...ga?id=71559081
  konkurentsi nagu on.

  Ise võtsin ka seekord, aga positsioon on alla keskmise kuna kahel viimatinimetatud põhjusel pean riske natuke keskmisest suuremaks.

  Kommenteeri


  • #3
   Tauri A. on kirjutanud oma blogis sellest näiteks nii: https://isepankur.wordpress.com/2015...stamise-kohta/

   Kommenteeri


   • #4
    Ühisrahastuse amatöörsilma jaoks tundub solid. Panen ka mingid summad teele

    Kommenteeri


    • #5
     "Lisaks maksab Estateguru sünditseerimisperioodi eest 6% aastas kohe kätte. Minu meelest tasub seetõttu suhteliselt varajases faasis investeerida. Seda suurem summa lõppkokkuvõttes koguneb (ma ei tea, et oleks mõni teine alternatiiv, kus 20 päeva eest rohkem kui 6% teeniks)!"

     Keegi äkki seletaks lahti, millest ta räägib?

     Kommenteeri


     • #6
      Originally posted by rahaa View Post
      "Lisaks maksab Estateguru sünditseerimisperioodi eest 6% aastas kohe kätte. Minu meelest tasub seetõttu suhteliselt varajases faasis investeerida. Seda suurem summa lõppkokkuvõttes koguneb (ma ei tea, et oleks mõni teine alternatiiv, kus 20 päeva eest rohkem kui 6% teeniks)!"

      Keegi äkki seletaks lahti, millest ta räägib?
      Ta räägib sellest, et projektil on sisuliselt 2 faasi:
      - raha kogumise periood
      - raha investeeritud periood

      See 577 tuhat on plaanis kokku koguda 20 päeva jooksul ehk esimeses faasis. Kuna sel perioodil on investorite raha kinni (oled teinud pakkumise, kuid see ei tooda veel intressi, sest pakkumised alles käivad), siis pakub Estateguru investoritele 6% aastas raha esimese faasi eest. Sellise teoviisi eesmärk on investoreid parema meelega investeerima kutsuda, sest kes ikka tahab panna oma raha kinni ca kolmeks nädalaks, et projektis osaleda. Teise faasi eest ("Rahastatud"), kus investeering on juba rahastatud, maksab juba laenuvõtja intressi.

      Kommenteeri


      • #7
       Aitäh selgitamast! Väga soliidne.

       Kommenteeri


       • #8
        Panin enda eelmises postis segast, juhatuse käendus ka ju lisaks. See peaks siis tänedama, et üks või mitu juhatuse liiget tagavad ka veel lisaks €557 tuhande ulatuses seda enda netovaradega?

        Sellisel juhul oleks riskid kohe oluliselt väiksemad.

        Kommenteeri


        • #9
         Estateguru oli pildis jälle: http://www.aripaev.ee/arvamused/2015...alust-kui-pank

         Kommenteeri


         • #10
          Graniidi projektist on alla 20% järel, kes veel tahab ampsu saada, siis tasub kiirustada.

          Kommenteeri


          • #11
           Tänaseks juba sold out.

           Kommenteeri


           • #12
            Jap, tähtaeg oli kuu lõpp ka.

            Kommenteeri


            • #13
             Estates uus projekt üleval: https://estateguru.eu/investment/show/25

             Laenu suurus €66 000 (miinimum 55k)
             Intress 12,75% (tasutakse ühe maksena lõpus)
             Laenu pikkus 12 kuud (vana nali juba ju... )
             LTV on 62% (kuigi tagatiseks on €380 000 hinnatud maja Viimsis, tõsisemate probleemide korral soovitud hinnaga kiire realiseerimine ei tundu kuigi reaalne) + laenuvõtja eraisiku käendus.

             Väikselt võtan, tagatise olemus on hirmutav. +200k korterid juba linna sees on ebalikviidsed, mis siis veel 380k majast linnast väljas rääkida. Kahelda võib ka natuke maja hinna koha pealt, Eestis need on ülehinnatud minu arust või lihtsalt küsitakse reaalusega mitte seoses olevaid summasid. Mul kaks tuttavat ettevõtjat kes võiks vabalt maja või üks isegi villat omada, üürivad mõlemad maja, kuna nii ebalikviidse vara omamine on nende jaoks pointless. Kui juba ettevõtjate seas selline tendents ja palgatöötajad ei saa niikuinii sellist asja lubada, siis julgeks kahelda tagatise väärtuses.

             Kes on huvitatud projektist osa saamisest, siis meie kaudu liitudes saab nii investor kui ka Rahaasjad.ee keskkond 0,5% lisaks:

             Rahaasjad.ee soovituskood on EGU05357 ja liitumislink https://estateguru.eu/login/auth?userPromotionCode=EGU05357

             Kommenteeri


             • #14
              Sai tõstatatud küsimus, et miks paar Estateguru laenu hilinevad intressimaksetega. Järgnev on Estateguru esindaja Mareki vastus:

              "Tervitus! Tegeleme praegu automaatse süsteemi loomisega, mis näitab laenude tagasimaksete seisu. Mis puudutab Raasiku ja Pakase projekti, siis laenuandja tasus jooksva kuu intressi täna. Viivis hakkab jooksma peale kolme tööpäeva möödumist graafikujärgse makse päevast Kolmapäeval 16.09 plaanib laenuvõtja Raasiku ja Pakase laenud täies ulatuses tagastada Lisaks maksab laenuvõtja ka intressi jooksva kuu lõpuni. Graniidi projekti intressi lubas laenuvõtja tasuda täna. Samuti arvestame Graniidi projekti puhul ka hilinenud makselt viivist. Saadame investoritele täna-homme välja ka uudiskirja, kus kajastame aktuaalseid teemasid."

              Kommenteeri


              • #15
               Estategurus uus projekt üleval, Kõrgepalu mõisa arendus Võrumaal:

               9% intress, intressimaksed on igakuised.
               Periood 2 aastat.
               Tagatise väärtus ületab laenu summat omajagu, selles pole väga küsimus, aga tagatis ise on mõis, mis on paraku väga ebalikviidne ehitis. Pole väga palju inimesi, kel oleks huvi ja võimalusi suurusjärgus poole miljoni väärtust mõisa arendada Võrumaal.

               Kuna intress madal ja tagatise realiseerimine oleks problemaatiline, siis peaksin kõrvale jääma, aga huvi pärast võtsin ikka €100 eest väikse ampsu ära. Eelmine Uue-Kastani projekt jäi neil ära ja selgitavas meilis oli kirjas, et pidi lähiajal mitu uut projekti tulema. Eks ole näha, pigem panustaks mõnele teisele projektile.

               Rahaasjad.ee soovituskood on EGU05357 ja liitumislink https://estateguru.eu/login/auth?userPromotionCode=EGU05357 Selle lingi kaudu liitudes saaksid nii ise kui ka Rahaasjad.ee 0,5% igast tehingust lisaks esimese aasta jooksul.

               Edit: Üheks argumendiks toodi ka, et projekti eestvedajal on:
               • Laenuvõtjal on üle 10 aastane kinnisvarakogemus. Joonas Saks on olnud maakler nii Eesti ühes juhtivas kinnisvaraettevõttes Arco Vara, kui partner ja müügitreener maailma ühes suurimas kinnisvaravahendus ettevõttes Remax (Remax Central Eestis).
               Ma ei tea, maakleriks olemine seostub mulle pigem eelmise buumi aegsete lapsmaaklerite ja väga ebaratsionaalsete finantsotsuste ja -ootustega. Ta võib küll asjalik mõisaarendaja olla, aga maakleriseisusest seda automaatselt paraku järeldada ei saa.

               Kommenteeri

               Working...
               X