Announcement

Collapse
No announcement yet.

Liitintress investeerib

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Liitintress investeerib

Tervist,

Olen 20aastane noormees Tallinnast, lõpetasin eelmine aasta keskkooli ja võtsin aasta vabaks, et mõelda rahulikult mida ma õppima tahan minna ja üleüldiselt, mida oma eluga teha tahan. Olen selle aja jooksul jaanuarist alates tööl käinud(neto 600-750/kuus) ja üritanud 50% oma tuludest säästa/investeerida.

Investeerimisega tutvusin esimest korda eelmise aasta kevadel, kui leidsin raamaturiiulist Kiyosaki "Rikas isa, vaene isa" raamatu. Kiyosaki raamat pani mind mõtlema just finantsvabaduse üle ja pigem aitas paika loksutada finantsalast mõtlemist, kui anda investeerimiteadmisi. Kohe pärast Kiyosaki raamatut lugesin läbi J.Roosaare "Rikkaks saamise õpiku" ja sealt sain ma ka esimesed reaalsed teadmised sellest, kuidas tuleks investeerida. Olen tasapisi ennast edasi harinud investeerimisalal, loen erinveaid blogisid, artikleid kuulan podcaste, loen raamatuid investeerimisalalt.

Minu eesmärgid on järgmised:
    1. Finantsvabadus(passiivne tulu katab esmased kulud ära) hiljemalt 27ndaks eluaastaks
    2. Pensionile minemis võimalus hiljemalt 37aastaselt(passiivne tulu katab vähemalt kahekordselt keskmist eesti palka)
    3. Tahan saada oma esimese miljoni enne 30. sünnipäeva.

Esimese asjana finantsvabaduse poole püüdlemiseks olen teinud oma nö "meelerahu fondi" mille suuruseks on 400 eurot(katab ära minu 2 kuu elamiskulud). Hetkel on minu igakuine elamiskulu 200 eurot, kuna elan vanemate juures ja isegi kui asjad peaksid väga kehvasti minema, saaksin uuesti nende sissetulekust ära elada.

Kuhu ma siis investeerinud olen?

Hetkel olen kõige rohkem raha paigutanud Bondorasse(1100 eurot) ja seal on hetkel tootluseks Bondora andmetel 15%-16%. Sellele järgneb Mintos(200 eurot) ja sealne tootlus on 13%-14%. Oman ka Crowdesates 100 eurost investeeringut 13% intressiga. Nii et kokku olen suutnud investeerida 1400 eurot.

Hetkel tean, et tahan tulevikus rajada oma ettevõtte ja juhtida seda võimalikult pikalt.

Olen veel üsna noor ja väheste teadmistega investeerimisalal nii et igasugune kriitika/õpetussõnad on teretulnud.

Tere ja liitintressile tuult tiibadesse! Täitsa mõistlikud eesmärgid, kahju et ise 20-aastaselt nii asjalik ei olnud Suurendaks paralleelselt kindlasti meelerahu fondi. 6 kuu püsikulud on absoluutne miinimum, kooli minnes ka kulud suurenevad, seega pead ka selleks valmistuma. Investeeriks raha mida järgmise 20a jooksul kindlasti vaja ei lähe. Investeerimine siiski väga pikaajaline ja igav protsess, seega huvi ettevõtluse vastu on vägagi asjakohane. Edu!

Kommenteeri

Tere tulemast ka minu poolt. Lisan rahaale veel seda, et esimene mill 30. eluaastaks on päris ambitsioonikas eesmärk, seda keskmiselt palgalt säästmise ja investeerimisega juba ära ei tee. Selle jaoks on ikka päris kõvaks tegijaks omal alal saada ja kogu aeg enamus ära investeerida või siis ettevõtluses edukaks saada. Või mõlemat kombineerida nagu ise tegin, tegin erialase ettevõtte pärast isiklike eesmärkide saavutamist. Tehtav küll, aga vaja kõvasti tööd sisse panna.

Kommenteeri

Originally posted by rahaa View Post
        Suurendaks paralleelselt kindlasti meelerahu fondi. 6 kuu püsikulud on absoluutne miinimum, kooli minnes ka kulud suurenevad
        Kindlasti 2 kuu meelerahufond vajab arendamist, kasvatan seda paralleelselt.

Originally posted by MadisM View Post
        Lisan rahaale veel seda, et esimene mill 30. eluaastaks on päris ambitsioonikas eesmärk, seda keskmiselt palgalt säästmise ja investeerimisega juba ära ei tee. Selle jaoks on ikka päris kõvaks tegijaks omal alal saada ja kogu aeg enamus ära investeerida või siis ettevõtluses edukaks saada. Või mõlemat kombineerida nagu ise tegin, tegin erialase ettevõtte pärast isiklike eesmärkide saavutamist. Tehtav küll, aga vaja kõvasti tööd sisse panna.
        Tõsi ta on jah, et palgatöö ja investeerimisega milli kätte saamiseks läheb parimal juhul vaja 25-30 aastat ja head õnne. Oma esimese miljoni loodan saavutada ikkagi ettevõtluse abil, samas ei ole esimene mill esmaseks põhjuseks, miks ma ettevõtlusega tegelen. Ja eks need eesmärgid peavadki võrdlemisi ambitsioonikad olema, siis on kuhu püüelda

Kommenteeri

Working...
        X