Announcement

Collapse
No announcement yet.

rahaa teekond finantsvabaduse suunas

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Teen kiire ülevaate vahepealsetest saavutustest

September+Oktoober

Säästmine

Säästmise osas selline keskmine kuu ütleks. Olen liigutanud raha erinevate kontode peale, et vaba raha käibekontodel liigselt ei oleks (üldjuhul kui miskit ripakil siis ära loogika mul olnud, seega enda taltsutamiseks hea kui liiga palju vaba raha ei ole). Paar korda ikka vanalinnas õllerestoranides käidud head paremat mekkimas, aga üldjoontes olen säästsmismääraga rahul nendel kuudel. Liigutan uuest aastast kõik ettevõtte- ja erakontod LHV Panka ja see ka mingil määral kuulub säästmise alakategooria alla. Aitab skandinaavlaste nuumamisest, eelistame eestimaist. Kõik kontod LHV-s loodud et saaks ettevõtte alt ka investeerima hakata. Ühtlasi nad pangaautomaate lisanud kuabanduskeskustesse, mis minu arvates väga viisakad automaadid võrreldes SEB ja Swedi omadega. Mõnus personaalne lähenemine pangakontoris teenuseid tarbimas käies. Hea meel, et on veel olemas ettevõtteid kus heale teenindusele rõhku pannakse. Ühtlasi ka soodsamad pangakulud. Ühesõnaga win. SEB erakonto ilmselt pean kodulaenuga seoses veel edasi hoidma, kuid see jääb ka vaid laenude teenindamise tarbeks.

Investeerimine

Eraisiku alt sain tehtud mõned investeeringud. Võtsin 1/3 actionit Madise välja antud 1.5k laenust. 10% intress, kestus kuu aega. Pakuti ka mulle täies osas, aga liiga suur amps minu jaoks hetkel. Laenudesse üldse liiga palju pannud juba. Eelnevalt andsin ka väiksema nädalase laenu vanale sõbrale. Eks näis-eks näis. Praegu seda lugedes ei kõla kõige paremini Pean ühisrahastusega veidi hajutama. Mõlgutan mõtteid ka kinnisvara sektorisse sisenemise osas, ilmselt peaks selleks panga abi kasutama. Uuest aastast hakkan aktiivsemalt tegelema sellel suunal. Tellin ka Roosaare kinnisvara raamatu ära (investeering teadmistesse?).

Viisin ka lubatu teoks ja soetasin 2k eest Aprangat, suht rahulik uni on öösel, solid investeering asjalikesse kaubamärkidesse. Hind mitte kõige odavam, kuid nurisemiseks ei ole põhjust - in before dividend rally. Suht suur osa hetkel mu investeerimisportfellist, kuid loodetavasti tuleviku silmas pidades varsti see mikroskoopiline osa mu portfellist Dividendiaktsiaid mõtlesin on mõistlikum eraisiku alt võtta, et vältida topeltmaksustamist.

Ettevõtte alt lõin konto mintosesse ning detsembris ilmselt kannan mingid summad sinna peale ja hakkan teemat uurima. Juba tulevad igapäevased Mintose e-mailid Igaks juhuks hoian vabu vahendeid aktiivsete tulude teenimiseks novembri lõpuks-detsembriks pokkerifestivalil Prahas.

Ettevõtlus

IT-haldus - Mingeid erilisi muudatusi pole, ei ole ka aega saanud tegeleda lisaprojektidega, pole väga pushinud seda teemat, aeg seab omad piirid. Plaan lihtsalt ajada sama asja hästi edasi. Olen praeguste seisudega rahul, loodetavasti on kliendid ka, pokkerireisid vaikselt segavaks faktoriks, aga siiani olen kuidagi läbi ajanud.
    Pokker - Tulemuste poolest ok kuu. Kaks suuremat live turniiri oli, millel osalesin ja mõlemal õnnestus rahadesse saada. Ühelt 1.2k ja teiselt 8k, millelt müüsin umbes pool actionit maha. Seega orienteeruvalt umbes pool sealt mulle. Profit võis kahe kuu peale kuskile 3k kanti jääda. Rahalaudu ei käinudki mängimas kordagi, hourly mõttes lives cashi lasta vast pole parim valik. Internetis olen mänginud ca. 650 expresso turniiri ja hetkel kahjumis kahe kuu peale $215 (pole midagi kohutavat, tunnen kuidas päev-päevalt läheb mäng paremaks, minu jaoks uus ja huvitav formaat). Novembris plaan rõhku panna õppimisele ja arengule. Novembrist algasid eile ka online Eesti Meistrivõistlused, mille esimesel eventil PLO 6-max õnnestus saada 2. koht(või ebaõnnestus saada 1. koht). Sellest juba ca €500 kasumit ja hea võimalus üldrankingus hea koht saada ning lisaauhindade peale mängida. 2016 Eesti meistrivõistluste €150 pilet ka teise koha eest lisaauhinnana käes juba. Täna järgmine turniir NLH HU ehk üks-ühele turniir. Saladuskatte all ütlen, et see mu lemmikevent kogu festivalist
    Novembri lõpus-detsembri alguses plaan minna Prahasse osalema mitmel turniirifestivalil - World Poker Tour, European Poker Tour, Eureka Poker Tour ja Grand Live. Selle jaoks ka kogunud ja säästnud veidi varusid, et mitte liiga palju osalust maha müüa, kes oleks parim ja usaldusväärseim investeerimisobjekt kui mitte sa ise?

Panen lingi ka kus saab minu paketist osalust osta, müün kuni 40%. http://foorum.abcpokker.ee/index.php...ekagrand-live/

Hope for the best and see ya

Kommenteeri

Ise tegin samuti, LHV-s juba investeerimiskonto kui ka ettevõtte arvelduskonto ja pangakaardid. Mõnus lugemine

Kommenteeri

GG ka siin! Rahaa hittis prahas ühe väiksema turna ära, eks räägi millalgi rohkem.

Kommenteeri

Olin ca 3 nädalat Eestist eemal trippimas ja nüüd nädalakese turvaliselt tagasi kodumaal ja annan ülevaate vahepealsetest tegemistest.

November+Detsember

Säästmine

Säästmise koha pealt ei olnud just parim kuu. Reisimisest väga säästmise kontekstis rääkida ei saa. Majutus+transport+söögid/joogid ja muu eluolu pani ikka korraliku põntsu. Aktiivsete tulude vähenemise stsenaariumi korral hakkan kriitilisema pilguga jälgima kulutusi ning otsima võimalusi kust kokku hoida (tegelikult oleks olnud mõistlik seda juba ammu-ammu teha). Üht-teist juba suutsin varem koomale tõmmata ja selle üle olen õnnelik. Kindlasti väheneb ka väljas söömiste/joomiste tihedus ning hakkan rohkem rõhku panema kodusele entertainmentile. Ühtlasi tegin kõikidele ettevõtetele LHV kontod ning kolin kogu oma ettevõtmised LHV panka. Uuest aastast sulgen SEB ja muud kontod. Ainsana jääb SEB panka erakonto, sest sellega on seotud kodulaen ja seda laenu ei ole mõistlik LHVsse ümber kolida (uurisin veidi võimaluste kohta). Samuti hakkan mingit osa summadest hoidma cashis, et säästa pangateenuste kulude pealt (sularaha väljavõtmine pangast jne).

Investeerimine

Investeerimisportfelli oli tekkinud juba cashi ja soetasin peamiselt dividendide eesmärgil, kuid väikese positiivse tulevikuootusega Olympicu aktsiaid. Just avati Maltal kasiino ning on valmimas Hilton. Teoreetiliselt võiks tulevikuvisioon olla optimistlik ja Armin on üldiselt väga passiivne laieneja, seega kui sellised sammud on ette võetud, siis ilmselt hakkavad nad viisakalt kasumeid genema ja turupotentsiaal on olemas. Samas läbi ajaloo Olympicu aktsia on suht selline veidi mõttetu aktsia, mis väga ei söanda kuskil suunas liikuda (üldisemas võtmes tundub Balti börs veidi mõttetu, sest käibed on olematud, kuid dividendideks solid valik). Prahas toimunud pokkerifestivalidel investeerisin päris mitmetesse Eesti tippmängijatesse ja üle mitmete kordade lõpuks siis ka sai kasumit genereeritud. Ise jäin mänguliselt enam-vähem nulli, kuid õnnestus võita World Poker Touri kõrvalturniiri karikas:
          Click image for larger version

Name:	UpQ8gCl_lm5TXmIJwQMQ945YTanyEcmxlNhj-2KxHm3v2qiQOz869tdFWH3AH0Yj9zHFgacWtpJheMycx_dmbx_mM9MrvLGN6D1RJCIAI_DVZ0qckWL9CBuEQZbMUYw7UgMeDUBMW2W-CrrYf_H0BRzxV4_noNKJ7_dZdIVoIVJfDkAgtFltX_iqXlLcs9RSInujFpxwa_c8pegPc4iQDwDt4YIzNVj7TU8yhd3NcWvw3NM28NAr82PzbuiQnw-
Views:	1
Size:	74.6 KB
ID:	4475

Ühtlasi üks investeeritavatest suutis võita Grand Live pokkeriturniiri ja sellega ka mulle kena kopika genereerides:

Name:	f3Zyo2oNdtyaczdl5F7wBG8GjIw3nRb-_C3H70FzvriO1g85I_cyM87ROJZApyg_3g0VWv9VLo-pMuEgxa0SkTiNr77fY2JHn6gkawo-ju7B4NBa9UCo0Ex7KKDgvNOWI8B2-SWlLJ1sOjCiPlz4k4GdTuogEnfMXT2tBAuCpUT8lGbPLbSTmuMko2qgLbB41R0L12TUIk0LEBhl2BURfv2AIAQnO7u4NotcDgMVQYm5GUfUSKsO0SrBIspk6P3
Size:	90.9 KB
ID:	4476

Vaade katusekorterist:

Name:	T3DcjQszF49EHdMrrSKcaFph7K0MA7llHM-B2iQ3qj7VKbBRenrYZsxTbxQ61R3xkAx_RhaICuzOo92sTuxw5TdDWdQ2zXqbtQUF12iiUw2TigdmJDLaOIfDYatVZp1d8eQjJ5poscG0SIy6bAsC6jutB1JYb_PlCpdF72JN_ATMPzVnjKS3ChM5_IN2KQZVkPL3t0lKFRgjnZ_t1n3DXjsjW-EHBZiBTeeS396FP8fdPm82O6OyrzzfVzg9Mhp
Size:	79.1 KB
ID:	4477

Ühtlasi tegin €500 makse mintosesse ning sobivusel kannan sinna veelgi juurde.

Balti aktsiatesse investeerisin eraisiku alt (dividendid nii ehk naa maksustatud) ning Mintosesse ettevõtte alt.

Saabus ka tagasi laen, mille klappisime Madisega kahe peale ja sealt 13.33% intress, täitsa viisakas.

Teine sõbrale antud laen pole siiani tagasi tulnud, ainus mis olen saanud on lubadused Peangi selle käsile võtma nüüd.
          Tulevikus olen selliste ilma lepinguta laenudega extra konservatiivne, lihtsalt ei tasu seda aega ja vaeva ära, et peab enda raha taga ajama.

Ettevõtlus

IT-haldus - Siin nii roosilised seisud ei ole enam. Sain ühe lepingu pikendatud aasta võrra, kuid tingimused mõnevõrra rangemad kui varasemalt. Ehk siis pean rohkem effortit sisse panema ja kuna see mu suurimat rahavoogu genereeriv leping siis töötan selle nimel, et see oleks jätkusuutlik. Teine leping on tähtajatu, kuid tõsiselt kaalun selle lõpetamist ja keskendumist uutele asjadele. Ettevõttel on suht ebasobiv graafik ning omajagu palju tööd saadava summa kohta, seega siin on mõttekoht. Eks ma võtan järelemõtlemiseks ca kuu aega ja tuleb otsus vastu võtta kas jätkata või mitte. Seal lepingus 2 kuud üleminekuaega, seega lähima kolme kuu jooksul jätkub kõik endistviisi. Tööülesandeid on ajas juurde lisandunud kuid saadav summa on jäänud samaks. Seega hourly mõttes see ei ole parim variant. Samas sellele mul hetkel alternatiivi võtta ei ole ja olen keerulise otsuse ees.
          Pokker - Praha tripiga jäin mänguliselt koos investeeringutega plussi €2173. Aga arvestades juurde lennupiletid/majutuse ja kulutused 3 nädalaks, siis üldiselt oli selline breakeven trip. Seda võib nimetada siiski ka positiivseks stsenaariumiks ja cutin tulevikus kindlasti välisreiside kogust ja eelarveid ning keskendun kodumaistele turniirifestivalidele. November+detsember internetipokkeris jäin kõikide saitide ja mänguformaatide peale nulli, kuid väga õpetlikud paar kuud on olnud. Ühtlasi olen oma peas valmis mõelnud millise saidiga ning mänguformaadiga jätkan ning vaba aja lisandumisel hakkan rõhku panema online pokkerile (juhul kui teine IT-halduse leping leiab oma lõpu leian rohkem aega enda arendamiseks ja õppimiseks ning kindlasti ka mängimiseks). Arvan, et pikas perspektiivis mu hourly suureneb ja see on +EV valik.

Kommenteeri

Väga sündmusterohke ja arendav 2015 aasta oli. Õppisin väga palju finantsmaailma kohta üleüldisemalt ja ka rohkem süvitsi erinevate instrumentide kohta. Mitte-investorite seltskonnas on juba hea tunne mõistlikku juttu ajada säästmise ja investeerimise nippidest ja võimalustest. Naudin oma sõpruskonna ja pere harimist rahaasjade teemadel (kuigi Eesti keskmine finantsteadmiste tase on ikka masendavalt madal ja peab hästi argumenteeritult seletama et läbiv point kohale jõuaks kasvõi osaliselt). Keskmine lähenemine investeerimisele on tavaliselt: “Ah, eks see üks suur püramiidskeem ole” Eks see ka üks põhjustest miks Madisega selle saidi otsustasime luua. Ja hea meel, et tegeleme selle asjaga tulevikus veelgi aktiivsemalt kui siiani.

Mida saavutasin eelmisel aastal?

Sai omajagu tunde ja käivet sisse pandud internetiavarustes ja skype chattides klaviatuuri klõbistades. Investeerimisartiklite ja uudiste lugemine ning erinevatel business teemadel arutelud on saanud vaieldamatult lemmikhobiks, millele kulub päevast muude tegemiste kõrval ka paras ports aega. 2015 aasta oli mingil määral järelemõtlemise aasta. Törts daydreamingut ja visualiseerimist.

OK, what have I invested in?
            Aasta alguses leidis aset minu elu suurim notariaalne tehing, kui soetasin olulise osa oma vabade vahendite eest uue 2-toalise korteri hinnatud piirkonnas. Üllatavalt palju kulus korteri sisustusele, kuid nüüdseks olen end võrdlemisi mugavalt sisse seadnud ning erilisi suuri väljaminekuid selles osas tulemas ei ole. Tegin kaks tehingut Balti börsil dividendiaktsiatega. 2k eest Aprangat ja 1k eest Olympicut. Mõlemad veidi südamelähedasemad börsifirmad, mille teenuseid/tooteid ise ka tarbin. In b4 dividend rally!
            Tegin mitmed sissemaksed ühisrahastusplatvormidele. Kinnisvara ühisrahastuses kahjuks suhteliselt vähe pakkumisi, vahepeal täitsa mõnus kinnisvara ühisrahastusega hajutada. Samuti tegin aasta lõpus esimese sissemakse Mintosesse - olen saidiga väga rahul. Kõik on lihtne ja loogiline ja mis kõige olulisem - toimib õlitatult.

Mis selleks aastaks plaanitud?

Selleks aastaks on suured plaanid. Plaanime käima tõmmata rahaasjad.ee portaali rõhku pannes kvaliteetsele sisule, mis võiks eestlaste finantsteadlikkust veelgi tõsta, jäädes erapooletuks ning ausaks. Missioonitunnetus on hästi paigas ja oleme motiveeritud. Täitsa mõnus on üllama ja eetilisema eesmärgi nimel tegutseda vahelduseks. Olen viimastel aastatel peamiselt oma aega müünud ettevõtte alt ning olen kaotanud kindla sihi ja tegelikult suuremaid eesmärke polegi paika seadnud, korralik orav rattas eesmärgitu autopilootimine.

Investeerimisalaselt on plaan jätkuvalt tegeleda säästmise ja investeerimisega. Kuna ma olen väga nigel säästja ja korralik kulutaja, siis investeerimine ise on minu jaoks väga hea säästmise vahend. Isegi investeeringu kahjumi korral on järele jäänud väärtus minu jaoks säästetud summa, mille ma vastasel juhul millegi väga tobeda peale kulutaks :P

Vaimusilmas visualiseerin juba, kuidas täiendan oma aktsiaportfelli ning 2016. a jooksul plaan käsi valgeks saada ka rahvusvaheliste aktsiatega, vaataks meie konnatiigist kaugemale. Eks näis siis kas panustan ETFidesse või leian konkreetsed lemmikud rahvusvahelistelt börsidelt. Mõned lemmikud on silma jäänud ning ideealgeid jagub. Endiselt jätkan sarnase investeerimisstrateegiaga hajutades erinevate instrumentide vahel. Ettevõtte alt liigutan järk-järgult summasid ühisrahastuse saitidele ning väldin riskantsemaid investeeringuid startupidesse ja pikemaajalistesse projektidesse, mille runnimisega ma isiklikult ei tegele. Hakkab vaikselt välja kujunema ka üürikinnisvara portfell ning selles osas on ka plaane laienemiseks, kuid ei tea kas need järgmise aasta perspektiivis realiseerumas on. Igaljuhul plaanin kätt pulsil hoida ja tekkivatest võimalustest kinni haarata. Ei hakka tingivas kõneviisis rohkem heietama, kui miskit toimumas on, eks jooksvalt updeidin.

2016 aasta on ka alanud väga muutusterohkelt. Plaanin korralikult oma elu ümber ja võimalik, et muutuste rida veelgi jätkub. Sõltub veidi kuidas aasta jooksul asjaolud kujunevad.
            IT-halduse poole pealt tõmban otsi veidi koomale ja aja müümise asemel keskendun pikale perspektiivile - mitmeid ideid on aja jooksul genereerunud sahtli põhja mida plaan 2016.a jooksul sealt välja kaevata. Ühtlasi jääb rohkem aega rahaasjade arendusega tegeleda ning anda ka oma panus sisu kvaliteeti. Loodetavasti olen ülesannete kõrgusel. Oleme saanud omale partneriks asjaliku arendustiimi ja lähiajal hakkab ka töö vilju paistma hakkama, seega püsige valvel
            Teen ka veidi omaalgatuslikku varajast reklaami neile. http://devtailor.com/
            Miinuspooleks muidugi aktiivsete sissetulekute korralik langus ja kulude suurenemine. Kuid nagu öeldakse - jänes kalamarja ei joo. Ja ma olen suur kalamarjasõber

Kommenteeri

Nali naljaks, aga pensionäride või madalapalgaliste igapäevaelu.

Name:	14264214_715348441936824_6978257069932460123_n.jpg?oh=b19a688fb55040db228b2510fd24f82f&oe=587ABF37.jpeg
Size:	55.6 KB
ID:	10044

Kommenteeri

Ega see lihtne tõesti ei ole, samas see peakski vähemalt tööealisel inimesel panema peeglisse vaatama ja enda elu käsile võtma. Annab kenasti end üles töötada. Sai ka kunagi päris vähe teenitud ja olin vägagi motiveeritud enda sissetulekut tõstma. Korralikult tööd ja õppimist ja paari aastaga teenisin juba omajagu üle keskmise.

Kommenteeri

Working...
                X