Announcement

Collapse
No announcement yet.

rahaa teekond finantsvabaduse suunas

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• rahaa teekond finantsvabaduse suunas

35-aastaselt finantsiliselt sõltumatuks!

Kes meist ei sooviks olla finantsiliselt sõltumatu? Päevast-päeva käib suur hulk maailma elanikkonnast tööl, lihtsalt et ära elada. Lubada endale peavarju, sööki lauale ja muud eluks hädavajalikku. Mina olen rahaa ja mina ei taha lihtsalt ära elada. Mul nagu ilmselt paljudel teistelgi on elus omad eesmärgid, unelmad ja soovid. Soovin tegeleda tegevustega, mis mind rõõmsaks teevad ja pakuvad selle jooksul kõige puhtamat naudingut. Tihtilugu inimestel pole sellist võimalust, olgu siis põhjused/vabandused millised iganes. Oleks ma finantsiliselt sõltumatu mu elu erineks kardinaalselt. Mina erinevalt suurest massist plaanin enda unistused ja soovid teoks teha ja mida varem seda parem. Just sellel põhjusel lõin ka oma päeviku ja hakkan siin kajastama oma tegevusi. Avalik häbipost on parim motivaator ja edasiviiv jõud minu jaoks. Ultimate push ennast arendada ja saada konstruktiivset kriitikat oma tegevustele - see on minu jaoks kindlasti win-win.

Olen võib-olla võrreldes tavalise palgatöötajaga veidi paremas stardipositsioonis. Kuulun juhatusse kahes ettevõttes. Ühes tegelen ise aktiivsemalt, mis tegeleb IT alaga laiemalt ning teine on elektri alal tegelev ettevõte kust tuleb suhteliselt passiivne sissetulek, ise igapäevaselt seal ei mölla ja seal tegelevad teised inimesed. Teisest ettevõttest siis pigem aktiivsem sissetulek ja suhteliselt stabiilne, st on igakuised teenuslepingud sõlmitud lisaks kõigele muule, samas töötama ja vaeva peab nägema igapäevaselt. Ühesõnaga aus tööga välja teenitud sissetulek. Alustasin ma palgatööst nagu tüüpiliselt ikka alustatakse. Ülikooli kõrvalt leidsin endale töökoha ja hakkasin enda oskusi arendama. Mingil hetkel tööl tiksumine ammendas end ära. Ei sobi mulle absoluutselt see 9-to-5 nühkimine. Mulle meeldis töötada IT-alal, kuid vaid siis kui ma sain aktiivselt tegus olla kogu päeva. Seega muutsingi töökokkuleppeid ja hakkasin palgatöö asemel pakkuma oma endistele tööandjatele teenust, tegin veel soodsamad pakkumised võrreldes endise kogu palgakuluga, et muutus oleks tööandjatele piisavalt motiveeriv. Kindlasti see igal alal ei ole saavutatav, IT alal ilmselt kõige lihtsam ja loogilisem. Olen nii tegutsenud ca 2a ringis. Küll aga olen siiani elanud väga pillava elustiiliga, kulutanud palju erinevatele tech gadgetitele, reisimisele ja muudele hobidele. Vahepeal teenisin leiba elukutselise pokkerimängijana nö kuldsel ajal, kus keskmiste oskustega teenis väga korralikke summasid. Sõna “säästmine” kahjuks sel ajal minu sõnavarast puudus. Hea elu peal olles väga ei mõtle tuleviku riskide peale ja ega koolis taolist asja ei õpetata (loodetavasti see on muutuv trend). Vanemad küll õpetasid raha kokku hoidmist, kuid investeerimisega hakkasin kokku puutuma ülikooli esimestel aastatel, kus sõbraga loengu asemel läksime raamatukokku OMXT graafikuid refreshima Sai isegi mingid summad auku pandud õppelaenust, seega oma esimesed vitsad olen kätte saanud

Nüüd on lähenemine mõnevõrra konservatiivsem, olen ettevõtlusmaailmas käe valgeks saanud ja teine kuu jookseb 50% klubis. Kuigi eks ta sinna 50% kanti umbes jääb ka. Aktsiaturul peaksid mind ootama ka maksusoodustused ca 8a taguste kaotuste pealt seega lähtepositsioon on ideaalne. Soetasin endale uue korteri, seega Tallinnast ära kolides võimalik see omakorda passiivset sissetulekut üüritulust genereerima panna. Lisaks mul kodulinnas kinnisvara, mis vaikselt genereerib, aga pole üldse mainimist väärt summad.

Kuidas ma defineerin finantsilist sõltumatust?

Ilmselt definitisioon on igakuine passiivne sissetulek, mis kataks kõik igapäevased kulud. Ma arvan arvestuslik miinimum selle jaoks peaks olema 1k euri kuus. Näiteks ma algaja investorina ja olematute teadmistega suudan genereerida 10% (vist veidi optimistlik?) tootlust keskmiselt aastas, siis portfelli suurus peaks finantsilise sõltumatuse ajaks olema ca 130k. Mu maagiline spreadsheet ütleb, et see on enam-vähem tehtav 35ndaks eluaastaks. Seega selle sean ka endale esmaseks eesmärgiks. Ma erinevalt MadisM-ist arvan, et ei peaks seadma endale liiga kõrgeid eesmärke, mille saavutamise tõenäosus minimaalne. Mulle sobivad rohkem väiksemad eesmärgid, mis inkrementaalselt järjest suurenevad aja möödudes. Seega esimeseks verstapostiks seangi endale hiljemalt 35ndaks eluaastaks puhtalt säästetud raha pealt teenitud portfelliks €130k kokku saada.

Hetkel ei hakka väga detailselt arvestama maksundust jms, sest see kõik on arvestuslik ja pole täppisteadus. Aga umbes, et suurusjärgud paika saada on hea see arvutus ära teha. See on siis miinimumprogramm, ilmselgelt ma ei rahuldu 10% tootlusega, kuid keeruline on realistlikku oodatavat tootlust spekuleerida.

Mis seisud praegu on?

Alates mai algusest hakkasin igakuiselt säästma 50% oma teenistusest, see summa ajas ilmselt varieerub (loodetavasti minu jaoks positiivses võtmes), seega täpset summat siin ei hakka määratlema. See summa liigub iga kuu LHV kontole ja jääb sinna määramata ajaks või hakkab investeeringuna lisaraha tootma mis iganes finantsinstrumendi abil. Kindlasti ei ole midagi häbiväärset kui mingi osa on likviidne ja ootab head investeerimisvõimalust, aga suure tõenäosusega paigutan oma rahasid pigem kuskile kui hoian sularahas esialgu. Kui finantskriis hakkab pead tõstma, siis võimalik tõesti, et vähendan positsioone, et ma oleks võimeline kriise ja krahhe enda kasuks tööle panema.

Kuhu ma oma raha plaanin paigutada?

Eks võimalusi on erinevaid. Mul on omad lemmikud Balti turu aktsiad, mida heade olude kokkulangemisel kindlasti hakkan soetama. Lisaks veel ühisrahastuse variandid. Kindlasti paljudest variantidest puudub selge ülevaade ja teadmised ning selleks see keskkond siin loodud saigi, peamiselt iseenda kui ka Eesti inimeste arendamiseks teel finantsvabaduseni. Igaljuhul motivatsioon on laes ning mõlemad käed sügelevad

Kindlasti tulevikus algajatel investoritel ja ka endal huvitav lugeda, kuidas rännak finantsvabaduseni välja näeb ning mis raskused teel lebavad. Nagu öeldakse, tark õpib teiste vigadest, siis siinkohal pakun tasuta võimalust õppida minu vigadest ning ise samade vigade ennetamisest säästa, sest säästmine on kõige alus!

“Nobody can give you freedom. Nobody can give you equality or justice or anything. If you're a man, you take it.”

Malcolm X

Kena post, edu!

See ettevõtte alt teenuse osutajana tegutsemise point on väga hea. Olen ka kuulnud, et nii saab sama palganumbri asemel osta teenitud euri kohta isegi 20-50% rohkem sõltuvalt kas annab ettevõtte kuludesse panna. Küllaltki paljusid asju saab. Kui vähegi keskmist või üle palka teenida, siis see on investeering, mis ennast vähem kui kuuga ära tasub! €190 teenustasu ettevõtte asutamise riigilõiv + vbla veel midagi väikest, säästetud sots maksuga täiesti võrreldav summa. Eks sõltub ka veidi kuidas seda raha sealt välja võtta. Muidu aga 100% tootlus kuuga, sellist asja ei saa väga tihti! Paljud küll vaatavad, et see ettevõtlus midagi riskantset ja mugavustsoonist väljapoole jäävat, aga see keiss on põhimõtteliselt sama riskiga nagu palgatöö ise. Sama ettevõtte alt saab mingi aja pärast laenu ka juba kui tahta nt kinnisvaraga tegelema hakata. Kindlasti paljud sama süsteemi kasutamas. Tasub teha. Plaan on midagi sarnast endale ka teha, vähemalt mingisugune investeerimiskeha lisaks.

Muidu nõus, et mu eesmärk tundub väga ebareaalne ja ise ka realistlikult ei hinda selle saavutamise tõenäosust liiga kõrgeks. See sai välja käidud lihtsalt hägusa pikaajalise sihina, mille poole väikeste sammudega liikuda. Investeerimisega seda kindlasti ei saavuta kui just päris suure investeerimisfondi jagu võimendust taga pole. Samas ettevõtluses on see tehtav. Paras kogus eneseusku ja võime kõvasti targalt tööd teha on mul olemas. Pokkeris olen aastatega teenistust tõstnud ligi 100% ja Turnapro hakkab ka käima minema. Eestis pole sarnased ettevõtmised varem õnnestunud ja lääne konkurentidega võrreldes tundub meil palju ägedam värk olevat. Me pole küll nii edukad (veel) kui mõned, aga meie oma on rohkem nagu spordiklubi oma ühiste tegevuste, reiside ja traditsioonidega. Selle pealt on natuke nagu põhjust loota, et minust võib ettevõtluses asja saada. Välja toodud suure eesmärgi mitte saavutamine väga ei heiduta. Vähemalt sai teatud avalik surve peale pandud endale, see lisab motti tegutseda ja seatud sihini jõuda

Kommenteeri

Väga asjalik post ettevõtte alt töötamisest raamatupidaja silmade läbi, riskid ja plussid välja toodud: http://pilvebyroo.ee/riskid-oy/

Kindlasti soovitaks lugeda

Kommenteeri

Tõesti hea ülevaade. Lisan omalt poolt juurde, et dividendid on pankade silmis laenu taotlemisel samaväärne palgaga. Lihtsalt peab olema piisava ajalooga ettevõte.

Kommenteeri

Old habits die hard.

Olen proovinud viimasel ajal kulutusi veelgi koomale tõmmata, aga puudub täpsem raamatupidamine igapäevastest kuludest, seega otsustasin kasutama hakata erinevaid pangakaarte. Mul seisab neid küll vähemalt 5+ tükki

Pangakaardid: SEB Üldkonto, LHV söögi-joogi jm eluks vajaliku jaoks, Skrill kõik pokkeriga seonduv (pokkerireisid, kalamari ja massaaž , seega kõik-kõik ), SEB firmakaart kõik ettevõtlusega seotud kulud (a'la kütus ja kulutused autole, telefon, parkimine jms). Alates juulist hakkan siis taolist kuluarvestust pidama. Tõmbasin koomale nice-to-have kulutusi, kuid mida ma reaalselt kunagi pole vajanud. Aasta arvestuses ca 1k, mida kulutamise asemel investeerida saan Ja kõige selle muutmiseks kulutasin ca 10 minutit...

Kommenteeri

Tervist, rahaa!

Kuhu sa juba raha investeerinud oled ja mis mahus kui saladus pole?

Kommenteeri

Tere tulemast foorumisse Majandaja!

Investeeringuna kui seda nii võib nimetada ostsin uue korteri Tallinna lähistele. Esialgu elan ise sees, kuid paari aasta perspektiivis panen selle endale passiivset tulu teenima suure tõenäosusega. Päris kena tootlus tuleb teoreetiliselt, aga eks seal ka omad riskid.

Olen veidi Tallinna ja Riia börsidel ringi luuranud ja uurinud. Mõned mõtted on genereerumas, eks annan teada kui teemaks peaks minema. Ilmselt suvel suht vaikne ikkagi Balti börsidel, tahan korralikku tootlust saada, otsin potentsiaalikaid variante, võib-olla veidi riskantsemaid aktsiaid, mille reward ka suurem. Kuskile otseselt kiiret ei ole, vaikselt kogun sääste investeerimiskontole ning panen paika pikema perspektiivi investeerimisstrateegiat enda jaoks. tegelikult on balti turult kaks lemmikut tekkinud, mida tahaks kindlasti soetada, kuid hind pole veel päris see, alateadlikult ootan sobivat momenti nende rabamiseks! Arvan, et suve jooksul tuleb selleks häid momente ja selleks ajaks ka portfellis korralikumad summad

Ühisrahastuses tahan ka lõpuks käe valgeks saada. Estateguru võttis vahepeal Kalamaja arenduse maha, nüüd on tagasi tekkinud. Igakuised maksed ja intress veidi tagasihoidlikum 12.25%. Esimese paigutuse teen sinna, saangi pre-taxes investeerida ettevõtte alt Kindel plaan oli ka Raasikut võtta, aga õnneks panin cancelisse viimasel hetkel, saan nüüd paremat tootlust Kalamaja arenduse pealt.

Kommenteeri

Juuni kokkuvõte:

Raha portfelli lisandunud: €800. Kogu portfellimaht €1600 (alustasin nullist). Raha suunanud hetkel vaid estategurusse. Kuid mõtteliselt olen enda peas bronninud ka €600 Siidrikoja jaoks (augusti lõpuni võimalus soetada seda ja ei viitsi raha seisma panna sinna).

Mõtlesin enda jaoks umbes portfelli osakaalud. Summade suurenedes ilmselt need jaotuvad ümber, mitte nii palju ühisrahastuse suunas. Kapitali suurenedes variant kinnisvaraga tegelema hakata jne...

Ühisrahastus 30% (võimalikult hajutatud) - Aktsiad 50% - Indeksid 10% - Riskantsemad avantüürid/startupid/osalused mitte minu runnitud ettevõtetes 10%

Kommenteeri

Juuli on kiirelt möödunud. Kirjutan veidi eelmise kuu tegemistest.

Aktiivsetest tuludest. Aktiivsed tulud jagunevad hetkel sisuliselt kaheks - ettevõtted ja pokker.

Ettevõtted - Sisuliselt on seisud endised. Ettevõtete all mingit erilist arengut toimunud ei ole, samad vanad kliendid ja suvi on enam-vähem rahulik olnud siiani, ilmselt augustis algab korralikum action. Täitsa meeldib praegune seis, ettevõtte tagab finantsilise stabiilsuse lepingute näol ja saab koosolekutel käia ja tarka nägu teha ja kodust välja vahepeal, täitsa mõnus. Teise OÜ all geneb sisuliselt passiivset sissetulekut seega see on fine. Summad midagi märkimisväärset ei ole, aga parem kui mitte midagi.

Pokker - Pokkeri koha pealt olen olnud suhteliselt laisk, õpin onlines uut mänguformaati ning algus on üle kivide ja kändude, olen veidi kooliraha maksnud, aga see on alguses täiesti loomulik, arvan et hakkan mängu loogikat lahti crackima vaikselt ja printeri saab seina ühendada. Septembrist võtan sellel suunal professionaalsema lähenemise ja ilmselt hakkan siin igakuiselt tulemusi kajastama, alustan madalast limiidist üles ehitamist. Formaadiks siis Spin&Go'd ning alustan $7 limiidist 300 sisseostuga. Olen jälginud veidi sõpra mängimas $60 ja nüüd uut lisandunud $100 limiiti (ühtlasi kõrgeim limiit, mis praegu eksisteerib). Paari nädala pärast lendan Barcelonasse European Poker Tourile live pokkerifestivalile, isu on suur ja loodetavasti saan sealt korralikuma tulemuse kirja, mis lisaks motti ja enesekindlust ka edaspidi osaleda. Panin enda actionist osa müüki ka, nii et kui kellelgi huvi osakuid osta, siis see võimalus on olemas (huvi korral võite PMida). Ühtlasi olen mõtteid mõlgutanud väiksema challenge osas Eesti live pokkeriturniiridel, kuid see ei ole maksimaalse valuega ettevõtmine, kuid enda jaoks huvitav tõestada, et suudan live turniire korralikumalt/tõsisemalt grindida ja biitida. Kõik see alles ideealge, seega midagi detailsemat ei hakka praegu välja hõikama, aga ehk siis septembris/oktoobris. Live rahalauad olen hetkel kerge pausi peale pannud, keerab unerütmi suht metsa ja ei tiksu sealt viimasel ajal nii hästi peale kui vanasti ka...

Passiivsetest tuludest - Mõlgutan veidi mõtteid kinnisvara soetamise ja välja üürimise osas mu kodulinnas. Teoreetiliselt ideel jumet on, nõudlust on omajagu ja pakkumine pigem tagasihoidlik(saadaval kõrgete kommunaalidega ja kallite püsikuludega suuremad kortered, korraliku valuega üürikorterid lähevad kui soojad saiad). Juba väikestviisi tegelen sellega, kuid kvaliteetsemaid kortereid hetkel veel ei oma. Variant olemasolevad korterid remontida ja üks suur korter mitmeks korteriks ehitada, aga seal on mõned probleemid mis enne ületama peab. Peamiselt jääb teema kapitali taha, samas sellist äri väga kellegagi splittida ei tahaks

Säästude koha pealt olen hoidnud suht stabiilset joont. Kulutusi päris sellise kontrolli alla pole saanud, mida algselt plaanisin. Palju kulub meelelahutuse ja alkoholi ja pidutsemise peale

Portfellis hetkel €2.4k, millest €600 panen Siidrikoja alla, tuleb sellest mis tuleb, vähemalt ei kahetse pärast et võimalusest ei haaranud. Üldjoontes on fundwise ja Siidrikojaga palju küsimärke, kuid minbeti võiks ikka võtta, ma arvan. Sügise paiku plaanin ka paar positsiooni balti turul sisse võtta. Aa, vahepeal sai poolenisti komöödiavormis MadisM-ga soetatud pankroti äärel Leedu laevafirma aktsiaid hinnaga 0.006 ning pool positsioonist maha lükatud 0.015 pealt, seega risk maandatud ning nüüd 16666 aktsiat alles, sisuliselt freerollin nüüd edasi

http://www.nasdaqomxbaltic.com/marke...amp;currency=EUR&pg=details&tab=trading

Ühtlasi komistasin sellise eksperimentaal-dokumentaal lühiseriaali otsa nagu Jürgensonid. Kuidagi on see minust varem mööda läinud. Teema keskmes Peeter Oja, Hannes Võrno, Tarmo Leinatamm, Peeter Ristsoo, Peeter Volkonski ja Mart Kivastik, kes nädalakese elavad mahajäetud majas Lehtse külas, eelarveks 50EEK/päev. Täitsa mõnus seriaal läbi huumoriprisma. Soovitan kindlasti vaadata, kes veel näinud ei ole.

Kokkuvõttev viimane osa:

Investeerimiseni!

Kommenteeri

Augusti kokkuvõte

Praegu hetkel haige kodus, seega hea võimalus kokkuvõtte ära teha. Vahepeal omajagu toimunud.

Säästmine

Siiani vaevlen kulutuste koomale tõmbamisega Ikka kulub ca 1k väljas söömiste/joomiste ja muudele ebavajalikele tarbimisharjumustele, väga raske on sellega piiri pidada. Oktoobris teengi eksperimentaaleksperimendi, kas suudan mitte üldse väljas süüa/juua (erandiks sünnipäev). Eks näis mis saab, veits ekstreemne on, aga peab midagi selles osas ette võtma :P Septembris lisandus portfelli täpselt 0 eurot

Investeerimine

Augusti lõpus sai käidud EPT Barcelonal (Euroopa pokkeriturnee, Euroopa Meistrivõistlused pokkeris sisuliselt) ja investeeringu mõttes sai sinna teistesse mängijatesse paigutatud summasid (minu arvates väga headesse Eesti pokkerimängijatesse). Enda sisseostud arvestan ettevõtluse ja aktiivse tulu alla. Seda eraldi ei ole arvestanudki, seega hea nüüd kokkuvõtte osana näha, palju teised mängijad mulle miinust genereerisid. Teiste mängijad puhaskasum tuli kokku -€1330. Tulevikus plaan paremini hajutada, aga midagi ei kahetse.

Järgmisel kuul (oktoobris) plaan Aprangat soetada, kahel eesmärgil: 1)saada osa 2016a dividendirallist 2)pikemaks perspektiiviks dividendiaktsiaks. Mõlemad variandid on aktsepteeritavad. Eks näis kuidas kujuneb. Estategurust tiksusid ka mingid sendid, hakkan täpsemalt rahalist ülevaadet tegema, kui on juba väikeinvestori mõõtu portfell koos.

Ettevõtte alt andsin välja ühe väikse laenu ning variant veel anda €24k väärtuses laene. Vaatab, ilmselt pean actionit jagama kellegagi.

Ettevõtlus

Esiteks mainin ära, et liigitan ettevõtluse alla kõik aktiivse tulu teenimise võimalused. Hetkel liigitub see peamiselt kahte leeri: IT-haldus ja Pokker

IT-haldus - suuri muudatusi õnneks pole olnud. Tiksuvad samad vanad lepingud ning olen kuidagi suutnud pokkerireise sisse mixida ilma probleemideta. Lisaks mõned juhuotsad olnud, mis boonuseks. Veidi häirib see, et tegu ikkagi mingil määral enda aja müügiga, seega selles osas tuleb plaan välja mõelda, mida pikemas perspektivis tahan ja soovin. Ideaalis mida passiivsemad ja suuremad sissetulekud seda parem.

Tulevikuvisioon (5a+) - Plaan saada asukohast sõltumatud sissetulekud.

Pokker - See on aktiivse tulu osa, mida väga naudin, seega pikemas perspektiivis soov ikka tegeleda sellega edasi, kuigi otseselt võttes tegu samuti oma aja müügiga ja hourly mõttes tuleb sellest alla mu average hourly. Hakkasin üle pika aja tõsisemalt onlines mängima jälle. Väga suure variatsiooniga (või dispersiooniga, nimeta kuidas tahad, st alla-üles kõikumised on suured) formaati mängin. Eks näis palju muude tegevuste kõrvalt jõuan aega pühendada sellele septembris. Live pokkeris sujus kuu enam-vähem. EPT Barcelona turniiridelt kasum kokku €4600, millest 50% oli investoritele osakutena välja müüdud. Kokkuvõttes elamiskulude, reisikulude ja eluoluga jäi tripp miinusesse. Kuid need kulud arvestan puhkusekuludeks
                    Lisaks mõned väiksemad tulemused Eesti live turniiridelt, kuid mitte midagi märkimisväärset, vähemalt ei kaotanud

Tulevikuvisioon - Jõuda Eesti live turniirimängijate top10sse. Hetkeseisuga pääseks sinna kui cashida $132561 auhinnarahasid. Internetipokkeris on soov püsida võitva mängijana, sest päev-päevalt areneb keskmine mängija ja mul pole piisavalt ajaressurssi enda arendamiseks.

Kommenteeri

Säästmise osa pead ikka kenasti käima saama. Rahaasjad.ee mees! Oled kuulnud küll Ära spewi! Kui kuus säästa nt €500 rohkem, siis 10 aasta peale 9% intressi juures tuleks tulemuseks €95k ja 30 aasta peale €857k! Tasub säästa

Muidu kena!

Kommenteeri

See spewimise vältimine pole üldse nii lihtne. Kuus 500 euri rohkem säästa on muidugi utoopiline näitaja. Mina peaks selleks kõik peod iga kuu quitima

Kommenteeri

Sõltub puhtalt sissetulekutest. Kaido ise ütles, et kilo jagu mõttetuid kulutusi kuus. Ma quittisin täis peaga cashi mängimise, enam shotivaagnaid ei väljas käies ei telli ja libistan õlle, väljaskäimise eelarve on vähenenud isegi üle €500 võrra kuus. Selliseid korduvaid kulutusi on tegelt päris palju mida saaks õhemaks trimmida. Nt väljas söömine on mitmesotine lõbu kui seda tihedamini kui korra nädalas teha, auto on räige rahaõgard. Neile annab mõistlikke ja tervislikke alternatiive leida küll päris paljudel juhtudel.

Kommenteeri

Originally posted by MadisM View Post
                            Sõltub puhtalt sissetulekutest. Kaido ise ütles, et kilo jagu mõttetuid kulutusi kuus. Ma quittisin täis peaga cashi mängimise, enam shotivaagnaid ei väljas käies ei telli ja libistan õlle, väljaskäimise eelarve on vähenenud isegi üle €500 võrra kuus. Selliseid korduvaid kulutusi on tegelt päris palju mida saaks õhemaks trimmida. Nt väljas söömine on mitmesotine lõbu kui seda tihedamini kui korra nädalas teha, auto on räige rahaõgard. Neile annab mõistlikke ja tervislikke alternatiive leida küll päris paljudel juhtudel.

Agree, Kaido oskab tõesti laristada

Kommenteeri

Selles mõttes hea näide, if I can do it, everyone can

Kommenteeri

Working...
                              X