Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kammiraha panka vean

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Mikk
  alustas teema Kammiraha panka vean

  Kammiraha panka vean

  Tere!

  Olen nagu ilmselt mõni teinegi siin, kunagine pokkerimängija, vanuse poolest varsti 30.
  Hetkel tegelen IT-valdkonnas ja avastasin lingi sellele foorumile LHV foorumist.
  Tegelikult olen juba ammu mõelnud raha pikaajalisema investeerimisele, aga pole veel osanud millestki pihta hakata.

  Paar aastat tagasi kandsin väiksema summa Omaraha portaali, aga oli vist ülepakkumine ja keegi laenu ei tahtnud. Igatahes kandsin raha peale mõnda kuud välja tagasi.

  Nüüd olen jällegi jõudnud sinnamaale, et plaanin kuhugi tasapisi raha investeerima hakata, alustuseks võib-olla 100-200 eurot kuus.
  Raske osa on aga see, et ei oska midagi täpselt välja valida. Ühe variandina kaalusin Tallinna vee aktsiate ostmist, aga ei tea, kui tark otsus see nii väikese summaga on ja kas peaks ehk investeeringuid rohkem hajutama.

  Igatahes tere minu poolt foorumile ja loodetavasti ei jää see minu viimaseks postituseks!

 • MadisM
  replied
  Mul see advanced editori lahti võtmine on täitsa käe sees juba, samas võib see olla harvematele kasutajatele natuke tülikas jah. Mõtleme selle peale, peaks mõned valikud (nt pildi, video lisamise) tooma ettepoole jah, mida vähem klikke seda mugavam.

  Ühisrahastusse peaks investeerima ettevõtte alt kindlasti, kuna ei saa ka kaotusi maha arvestada. See võib eriti valus olla suurema mahakandmise % saitide puhul nagu Bondora, toon ühe lihtsustatud näite:

  ütleme 10% kanti laenudest ei tulegi tagasi, ülejäänu 90% laenude intressitulult läheb ikka 20% tulumaksu maha.

  Nt 100 €10 laenu väljas, keskmine intress 20%, 10% kannad maha ja ülejäänud 90% pealt siis 90 x €10 x 1,2 - 900=€180 intressitulust siis 20% maha ehk €36 ja sel puhul reaalne maksude järgne tulu tuleks €44 ehk tootlus 4,4%!

  Kui saaks kaotused maha kanda, siis samade numbrite puhul läheks 20% tulumaks maha €80 pealt ehk €16 ehk selle näite puhul maksukoormus eraisikuna on 125% kõrgem kui ettevõtte alt investeerides. + ettevõtte alt saad veel mingeid kulusid ka teha, et reaalne maksukulu ettevõtte alt oleks veelgi väiksem.

  Probleem on vägagi reaalne. Kindlasti aitaks ühisrahastuse tunnustamine investeeringuna ja investeerimiskontoga sidumise võimalus. Paraku seda veel ei ole.

  Leave a comment:


 • Mikk
  replied
  Piltide lisamine ilma advanced editori kasutades on väga kesine siin foorumis jah. Nüüd peaks graafik kõigile näha olema.

  Ühisrahastuse puhul on tulumaks maha arvestamata. Seda silmas pidades on plaanis lähiajal ettevõtte alt investeerima hakata.

  Aktisatesse investeerides kasutan investeerimiskontot.
  Click image for larger version

Name:	veebruar_k.JPG
Views:	5
Size:	40.0 KB
ID:	6662

  Leave a comment:


 • rahaa
  replied
  Twinol on veidi häiriv liiga agressiivne müügistrateegia, peaaegu iga päev saadavad meili ja suht tüütu ikka, ei kutsu tarbima nende teenuseid.

  Leave a comment:


 • elx
  replied
  Tagurdan ka peale twino tootluse langust sealt välja. Millegipärast graafikud ei avane mul...

  Leave a comment:


 • Mikk
  replied
  Veebruaris jätkasin ühirahastusega ja aktsiaturul. Twinoga jäävad lood väga lühikeseks ja seal enam uusi laene välja ei anna, 10% tootlust on liiga vähe.
  Aktsiaportfell kõigub päris kõvasti, kuna olen investeerinud suurema osa päikeseenergiasse.
  Last edited by Mikk; 03-02-2016, 04:12 PM.

  Leave a comment:


 • Majandaja
  replied
  Aga kui need ideed toimivad suurel turul, siis võidki ju oma toote luua suurte turgude jaoks. Ega siin Eesti konnatiigis suht raske väga edukaks ja jõukaks saada.

  Leave a comment:


 • MadisM
  replied
  Nii ta paraku on jah, kohalik turg on päris ahtake. Eks tuleb ettevõtjana seda rohkem pingutada välisturgudel läbi löömiseks, aga see on kindlasti võimalik. Teisest küljest sul oleks suuremal turul kohe palju rohkem andekaid inimesi samal ajal sarnast äriideed käima tõmbamas, konkurents on ka hoopis teine, tõenäoliselt need kaks asja on küllaltki tasandava mõjuga. Lisaks turu väiksusele on riske ja puudusi igal äriideel, aga tulebki need hästi ära kaardistada, vastumeetmed leida ja siis lihtsalt pihta hakata. Riskide pärast üle mõtlemine ja põdemine ei vii ka kuhugi, võta neid väljakutsetena ja leia lahendusi. Edu igatahes!

  Leave a comment:


 • Mikk
  replied
  Shark Tanki ja Dragons Den CA osad on mul kõik vaadatud ja sealt olen ideid ammutanud küll. Kahjuks jääb enamike nende äridega mulje, et need töötavad ainult suurel turul või siis ei paku mulle endale piisavalt huvi.

  Esmajärjekorras tahaksin millegagi veebi põhiselt tegeleda, kuna selles vallas on rohkem kogemusi. Rühin edasi.

  Leave a comment:


 • MadisM
  replied
  Igati mõistlik eesmärk. Ideid ettevõtluseks võib saada nt Shark Tankist, kus ettevõtjad pitchivad oma ettevõtteid investoreile, lisaks on igasuguseid saite ja blogisid mõtete ammutamiseks. Üldiselt tähtsaim ongi pihta hakata, tee plaan valmis ja siis lihtsalt võtta kätte ja tee järjest ära asju. Väga palju on asju, milles mujal ärimudel toimib, aga Eestisse veel jõudnud ei ole. Küllaltki lollikindel moodus minu arust nii alustada, uurida mida sarnased ettevõtted hästi ja halvasti teevad ja siis püüda ise järjest paremini teha. Ei pea ideaalne olema alguses, nt mul pokkeriõpetamisel olid esimesed artiklid ja videod ikka kirjavigu täis ja küllaltki puusalt tulistades tehtud, tähtis ongi, et midagi tehtud saaks kogu aeg. Tuleb saavutada see minimum viable product või teenus, mille eest inimesed või ettevõtted nõus maksma on ja küll seda jõuab aja jooksul täiustada vastavalt klientide soovidele.

  Eks me siin saaks ka nõuga kaasa aidata vajadusel. Teiste ettevõtjatega suhtlemine aitab kõvasti tegelikult.

  Jõudu ja edu uueks aastaks!

  Leave a comment:


 • Mikk
  replied
  Detsembris jätkasin vaikselt ühisrahastuses investeerimist ja tegin ka esimesed katsetused aktsiaturul.

  Nädalase investeeringuga SUNE aktsiatesse teenisin esimese ostu ja müügi kohta korraliku kasumi +545 € (teenustasud maha arvestatud).
  Lisaks ostsin ka väheke Tallinki aktsiaid, milledest hetkel kogu aktsiaportfell koosnebki. Uuel aastal on plaanis osta juurde Kaubamaja ja võib-olla ka veel Tallinkit.

  Foorumi viimaste trendide kohaselt hakkaksin hea meelega ka ettevõtlusega tegelema, aga enne pean ennast piisavalt paeluva ala välja mõtlema.


  Graafiku lisan ainult ühisrahastusest tulnud sissetulekute kohta.
  Click image for larger version

Name:	Capture.JPG
Views:	1
Size:	22.7 KB
ID:	4580

  Last edited by Mikk; 12-31-2015, 01:01 PM.

  Leave a comment:


 • Majandaja
  replied
  Originally posted by Mikk View Post
  Ikka intressitulu

  Siis oled päris kiirelt passive income-i kasvatanud.

  Leave a comment:


 • Mikk
  replied
  Ikka intressitulu

  Leave a comment:


 • Majandaja
  replied
  Ma loodan, et sa arvestad vaid intressitulu passiivse sissetulekuna. Sest tegelikult põhiosa tagasimakse pole passiivne sissetulek.

  Leave a comment:


 • Mikk
  replied
  Lühike uuendus passiivsete sissetulekute kohta.
  Kui siiani olen panustanud ainult ühisrahastusele, siis olen ka juba pool aastata LHV virtuaalkonto alt aktsiaturgudele investeerimist proovinud. Kui mõni hea diil silma jääb, siis plaanin ka sinna päris raha investeerima hakata.

  Graafik ka:
  Click image for larger version

Name:	passive_nov.JPG
Views:	1
Size:	20.9 KB
ID:	4026


  Leave a comment:

Working...
X