Announcement

Collapse
No announcement yet.

Kammiraha panka vean

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • #16
  Ikka intressitulu

  Kommenteeri


  • #17
   Originally posted by Mikk View Post
   Ikka intressitulu

   Siis oled päris kiirelt passive income-i kasvatanud.

   Kommenteeri


   • #18
    Detsembris jätkasin vaikselt ühisrahastuses investeerimist ja tegin ka esimesed katsetused aktsiaturul.

    Nädalase investeeringuga SUNE aktsiatesse teenisin esimese ostu ja müügi kohta korraliku kasumi +545 € (teenustasud maha arvestatud).
    Lisaks ostsin ka väheke Tallinki aktsiaid, milledest hetkel kogu aktsiaportfell koosnebki. Uuel aastal on plaanis osta juurde Kaubamaja ja võib-olla ka veel Tallinkit.

    Foorumi viimaste trendide kohaselt hakkaksin hea meelega ka ettevõtlusega tegelema, aga enne pean ennast piisavalt paeluva ala välja mõtlema.


    Graafiku lisan ainult ühisrahastusest tulnud sissetulekute kohta.
    Click image for larger version

Name:	Capture.JPG
Views:	1
Size:	22.7 KB
ID:	4580

    Last edited by Mikk; 12-31-2015, 01:01 PM.

    Kommenteeri


    • #19
     Igati mõistlik eesmärk. Ideid ettevõtluseks võib saada nt Shark Tankist, kus ettevõtjad pitchivad oma ettevõtteid investoreile, lisaks on igasuguseid saite ja blogisid mõtete ammutamiseks. Üldiselt tähtsaim ongi pihta hakata, tee plaan valmis ja siis lihtsalt võtta kätte ja tee järjest ära asju. Väga palju on asju, milles mujal ärimudel toimib, aga Eestisse veel jõudnud ei ole. Küllaltki lollikindel moodus minu arust nii alustada, uurida mida sarnased ettevõtted hästi ja halvasti teevad ja siis püüda ise järjest paremini teha. Ei pea ideaalne olema alguses, nt mul pokkeriõpetamisel olid esimesed artiklid ja videod ikka kirjavigu täis ja küllaltki puusalt tulistades tehtud, tähtis ongi, et midagi tehtud saaks kogu aeg. Tuleb saavutada see minimum viable product või teenus, mille eest inimesed või ettevõtted nõus maksma on ja küll seda jõuab aja jooksul täiustada vastavalt klientide soovidele.

     Eks me siin saaks ka nõuga kaasa aidata vajadusel. Teiste ettevõtjatega suhtlemine aitab kõvasti tegelikult.

     Jõudu ja edu uueks aastaks!

     Kommenteeri


     • #20
      Shark Tanki ja Dragons Den CA osad on mul kõik vaadatud ja sealt olen ideid ammutanud küll. Kahjuks jääb enamike nende äridega mulje, et need töötavad ainult suurel turul või siis ei paku mulle endale piisavalt huvi.

      Esmajärjekorras tahaksin millegagi veebi põhiselt tegeleda, kuna selles vallas on rohkem kogemusi. Rühin edasi.

      Kommenteeri


      • #21
       Nii ta paraku on jah, kohalik turg on päris ahtake. Eks tuleb ettevõtjana seda rohkem pingutada välisturgudel läbi löömiseks, aga see on kindlasti võimalik. Teisest küljest sul oleks suuremal turul kohe palju rohkem andekaid inimesi samal ajal sarnast äriideed käima tõmbamas, konkurents on ka hoopis teine, tõenäoliselt need kaks asja on küllaltki tasandava mõjuga. Lisaks turu väiksusele on riske ja puudusi igal äriideel, aga tulebki need hästi ära kaardistada, vastumeetmed leida ja siis lihtsalt pihta hakata. Riskide pärast üle mõtlemine ja põdemine ei vii ka kuhugi, võta neid väljakutsetena ja leia lahendusi. Edu igatahes!

       Kommenteeri


       • #22
        Aga kui need ideed toimivad suurel turul, siis võidki ju oma toote luua suurte turgude jaoks. Ega siin Eesti konnatiigis suht raske väga edukaks ja jõukaks saada.

        Kommenteeri


        • #23
         Veebruaris jätkasin ühirahastusega ja aktsiaturul. Twinoga jäävad lood väga lühikeseks ja seal enam uusi laene välja ei anna, 10% tootlust on liiga vähe.
         Aktsiaportfell kõigub päris kõvasti, kuna olen investeerinud suurema osa päikeseenergiasse.
         Last edited by Mikk; 03-02-2016, 04:12 PM.

         Kommenteeri


         • #24
          Tagurdan ka peale twino tootluse langust sealt välja. Millegipärast graafikud ei avane mul...

          Kommenteeri


          • #25
           Twinol on veidi häiriv liiga agressiivne müügistrateegia, peaaegu iga päev saadavad meili ja suht tüütu ikka, ei kutsu tarbima nende teenuseid.

           Kommenteeri


           • #26
            Piltide lisamine ilma advanced editori kasutades on väga kesine siin foorumis jah. Nüüd peaks graafik kõigile näha olema.

            Ühisrahastuse puhul on tulumaks maha arvestamata. Seda silmas pidades on plaanis lähiajal ettevõtte alt investeerima hakata.

            Aktisatesse investeerides kasutan investeerimiskontot.
            Click image for larger version

Name:	veebruar_k.JPG
Views:	5
Size:	40.0 KB
ID:	6662

            Kommenteeri


            • #27
             Mul see advanced editori lahti võtmine on täitsa käe sees juba, samas võib see olla harvematele kasutajatele natuke tülikas jah. Mõtleme selle peale, peaks mõned valikud (nt pildi, video lisamise) tooma ettepoole jah, mida vähem klikke seda mugavam.

             Ühisrahastusse peaks investeerima ettevõtte alt kindlasti, kuna ei saa ka kaotusi maha arvestada. See võib eriti valus olla suurema mahakandmise % saitide puhul nagu Bondora, toon ühe lihtsustatud näite:

             ütleme 10% kanti laenudest ei tulegi tagasi, ülejäänu 90% laenude intressitulult läheb ikka 20% tulumaksu maha.

             Nt 100 €10 laenu väljas, keskmine intress 20%, 10% kannad maha ja ülejäänud 90% pealt siis 90 x €10 x 1,2 - 900=€180 intressitulust siis 20% maha ehk €36 ja sel puhul reaalne maksude järgne tulu tuleks €44 ehk tootlus 4,4%!

             Kui saaks kaotused maha kanda, siis samade numbrite puhul läheks 20% tulumaks maha €80 pealt ehk €16 ehk selle näite puhul maksukoormus eraisikuna on 125% kõrgem kui ettevõtte alt investeerides. + ettevõtte alt saad veel mingeid kulusid ka teha, et reaalne maksukulu ettevõtte alt oleks veelgi väiksem.

             Probleem on vägagi reaalne. Kindlasti aitaks ühisrahastuse tunnustamine investeeringuna ja investeerimiskontoga sidumise võimalus. Paraku seda veel ei ole.

             Kommenteeri

             Working...
             X