Announcement

Collapse
No announcement yet.

From the beginning...

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• From the beginning...

Tere.

Olen 25 aastane Pärnu noormees.
    Paar aastat tagasi tekkis juba mõte, et pean leidma mingi viisi raha teenimiseks, sest ei kavatse elu lõpuni tööl käia. Tahaks ju elu ka nautida.
    Nii viisid teed mind investeerimiseni. Sai pikalt uuritud ja loetud ning 2016 aasta augustis sai kantud esimesed 50€ Mintosesse, et näha kas ja kuidas asi reaalselt toimib.
    Esimese kuu kasum oli tublid 43 senti. Kerged arvutused ja juba kandsingi suurema summa sisse. Septembris tiksus intresse 41€ jagu, kandsin veel raha juurde.
    Oktoobris tuli intresse 213€. Novembris kandsin osa raha välja, et hajutada portaalide vahel, niisiis läks osa raha Twinosse. Mintoses tiksus pappi juurde 133€ jagu.

Detsember:
    *Mintos 133€
    *Twino 42€

Jaanuar:
    *Mintos 139€
    *Twino 45€

Vahepeal proovisin veel kätt pokkeriga. Suurim võit jäi ~150$ kanti, oli palju väikseid võite, aga mingit erilist kasumit ma sealt välja ei tõmmanud. Mänguoskused arenesid, õpitud sai palju kuid arvestades ajakulu ja seda, et märkimisväärset kasumit polnud siis otsustasin asja katki jätta. Sain aru, et ma ei ole Madis Müür. Ei saa mainimata jätta, et Madis on ka investeerimises minu suur mentor. Tekkis mõte proovida ka aktsiaid. Sai tehtud endale LHV konto ja ostetud esimesed aktsiad. Minust oli saanud aktsionär - uhke tunne.
    Peas käis ikka mõte, et tegeleda veel millegiga, näiteks pokkeri asemel. Järksu plahvatas peas idee - mõtlesin välja süsteemi, kuidas hakata tegema spordipanuseid. Ajakulu võrreldes pokkeriga minimaalne.
    Panin plaani paika ja kandsin esimesed 50€ triobetti.

Veebruari kasumid:
    *Mintos: 120€
    *Twino: 36€
    *Aktsiad: -32€ Esimene kuu ja juba miinus, õnneks ei lasknud sellest end heidutada.
    *Triobet: 170€ Õnnejunnis, et asi vist toimib. 50€, mis sai alustuseks sisse pandud, selle kandsin välja. Põhjus lihtne - kui nulli langen siis ei jää miinusesse.
    Kuna investeerin eraisikuna siis tuli ka vahepeal tulumaksu maksta, 88€ kopikatega.

Märtsi kasumid:
    *Mintos: 95€
    *Twino: 26€
    *Aktsiad: 50€
    *Triobet: 335€

Aprilli kasumid:
    *Mintos: 100€
    *Aktsiad: 120€
    *Triobet: 936€

Mai kasumid:
    *Mintos: 102€
    *Twino: 22€
    *Aktsiad: 242€
    *Triobet: 600€ Võtsin 1 000€ välja ja kandsin aktsiatesse

Juuni kasumid:
    *Mintos: 97€
    *Twino: 25€
    *Aktsiad: 132€
    *Triobet: 647€

Juuli kasumid:
    *Mintos: -5€ Läksid lõpuks hapuks läinud laenud maha
    *Aktsiad: 572€ Ei olnud ainult Madise rekordkuu, vaid ka minu
    *Triobet: 612€ Võtsin 1 000€ välja ja kandsin aktsiatesse

KOKKU kasu tiksunud:
    *Mintos: 1 170€
    *Twino: 250€
    *Aktsiad: 1 083€ + dividende 200-300€ jagu
    *Triobet: 3 708€
    Kogukasum hetkel: 5 715€
    Uue kuu algul saab teada ka aastakasumi. Kuna algul sai väikseste summadega tehtud/katsetatud siis võite ise arvutada mis aastakasum võiks olla viimaste kuude tempos.
    Investeerimise ja raha teenimise osas veel ideesid jagub, millest täpsemalt siis tulevikus.
    Last edited by ummy; 09-04-2017, 06:08 PM.

Tere tulemast foorumisse ja edu!

Kommenteeri

iNiisiis, ongi august läbi. Niisiis, ongi suvi läbi, hea meel. Rääkides veel natuke endast, siis on minu suur hobi jõusaal. Alustasin ~1,8 aastat tagasi. Kaalusin siis ~108kg ja pikkust on 189cm. Algus oli raske, ei osanud saalis midagi, teha, ei teanud toitumisest midagi, kaal püsis paigal. Sai tellitud kavad, kuid ikka ei midagi. Olin juba peaaegu loobumas, kui leidsin motivatsiooni ja võtsin end tõsiselt käsile. Umbes poole aastaga sai 108kg pealt tuldud 85kg peale. Peaaegu võisin juba rahule jääda ning sealt maalt edaasi olen kaalu hoidnud. Nüüd jõudes tagasi suve juurde ja miks mul on hea meel, et see läbi on siis nimelt sellepärast, et suvi oli pidutsemist täis. Kannatas nii jõusaalis käimine kui toitumine. Nüüd sügisest tahaks kaotada veel natuke rasva ja hakata lihasmassi tõstma. Nii olgu olgu, ei ole fitness foorum.

Mintos: Tagasihoidlik kuu, kasumit vaid 67.56€
      Twino: Keskpärane kuu, kasumit 26,12€
      Aktsiad: Päris viisakas kuu, kasumit 335,77€
      Betsafe (Vana nimega Triobet): Tagasihoidlik kuu, kasumit 408,26€

KUU KASUM: 837,71€

Viimase 5 kuu madalaim kuukasum, kuid jään enam-vähem rahule. Säästmisega on suvel olnud väga kehvad lood. Sai suhteliselt palju priisatud, palgast kõrvale ei suutnud midagi panna.
      Loodetavasti sügisel asi paraneb, oktoobrist siis. Septembris puhkus tulemas ja plaan pruudiga reisile minna. Ei julge veel säästmist lubada

Passiivse tulu teenimise algusest möödas aasta, seega panen ka siis aasta kasumid:

Mintos: 1238,34€ (12 kuuga)
      Twino: 275,92€ (9 kuuga)
      Aktsiad: 1418,83€ +200-300€ dividendid (7 kuuga)
      Betsafe: 3708,05€ (7 kuuga)

AASTA KASUM: 6552,8€+ 200-300€ dividendid

Seaks järgmise aasta kasumi eesmärgiks 12 000€

Maha tuleb veel arvestada 2017 tulumaks Mintoses ja Twinos. Aktsiad LHVs on plaan deklareerida investeerimiskonto alt. Olen mõelnud ka minna üle OÜ alt investeerimisse Mintoses ja Twinos, eks näis kas lihtsalt mõte või saab see ka reaalsuseks.
      Betsafe'st kandsin eile välja 1000€. Seda kuhu selle kasvama panen pole veel täpselt mõelnud. Võimalik, et on plaaan veel kõrvale võtta Estateguru või Crowdestate. Kui kellegil soovitusi, ettepanekuid - võib julgelt jagada.
      Lisaks avasin konto Coolbet.com'is kuhu kandsin ka 100€. Plaan ka seal end vaikselt üles töödata nagu Betsafe's.
      Miks ma erinevatel saitidel panustan?
      1) Igal saidil on omad kampaaniad, mis on teinekord easy money. Tahaks ju osa saada
      2) Kuna koefitsendid on erinevad, siis saan nendega natuke enda kasuks mängida

Pikemas perspektiivis on plaan tegutseda 5-6 ennustussaidil. Kas see ka õnnestub seda näitab aeg

PS! Kui keegi teab kuidas blogi pealkirja muuta saab siis võib öelda!

GET RICH OR DIE TRYIN'
      Last edited by ummy; 09-04-2017, 07:08 PM.

Kommenteeri

Septembri kokkuvõte

September läbi ja käes sügis. Sai siis septembris oma girlfriendiga käidud Türgis puhkamas. Kõik hinnas pakett ja 5* hotell – mõnus. Enamus aega sai basseini ääres vedeletud, kerge kokteil kõrval. Söömiste ajaks sai end püsti aetud ja jälle 2 kuhjaga taldrikutäit sisse vitsutatud – jah, reisi lõpus kaalusin 4-5kg rohkem. Praeguseks on seis stabiilsemaks läinud – vaid 2kg juures. Lisaks pole ma varem nii pruun olnud kui peale seda reisi. Ühtlasi oli see ka minu esimene soojamaareis.
        Rääkides nüüd septembri sissetulekutest, siis ei saa enam rääkida kasumist vaid kahjumist. Pehmelt öeldes oli päris pask kuu selle koha pealt. Juba kuu alguses tulid bettimises suured kaotused, sinna 1500€ kanti. See pani korralikult järele mõtlema, et mida ja kuidas paremini teha ning kuidas vähendada riski tulevikus. Tegelikult siiamaani mõtlen seda veel aga mõningad muudatused sai siiski ära tehtud. Hetkeseisuga tegutsen bettimisega neljas portaalis. Andsin endast parima ja vähendasin miinust niipalju kui suutsin.
        Ühisrahastusega oli suhteliselt stabiilne nagu võis ka arvata. Aktsiatega oli vaikus – ei midagi erilist. Kui aega saan, vaatan põhjalikuma pilguga seal toimuva üle. Võibolla oleks aeg üht-teist maha müüa ja midagi uut asemele võtta.

Mintos: kasum, 90,86€
        Twino: kasum, 25,46€
        Aktsiad: kasum, 46,81€
        Bettimine: kasum, -523,13€

KUU KASUM: -360€

Ilmselgelt siis minu “karjääri” halvim kuu. Loodan, et saan tulevikus ikka positiivseid kuukasumeid postitada. Säästmisega läks septembris nagu olin ka ennustanud. Kuna reisi jaoks kogunud polnud siis ei säästnud ka midagi.
        Seadsin siin kuu aega tagasi uue aasta kasumi eesmärgiks 12 000€. Algas see keeruliselt, aga ennan endast parima, et ikka jõuda sinna.

PS! Kui keegi teab kuidas blogi pealkirja muuta saab siis võib öelda!

GET RICH OR DIE TRYIN'

Kommenteeri

Working...
        X