Announcement

Collapse
No announcement yet.

Üldiselt aktiivsetest tuludest

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Üldiselt aktiivsetest tuludest

  Aktiivsete tulude alla kuuluvad kõik tululiigid, kus inimese enda regulaarne panus on vajalik - alustades palgatööst ja lisatöö võtmisest Uberi sõitmise, Ebays kauplemise, võitva pokkerimängu ja ettevõtluseni.

  Peaaegu kõikides neis valdkondades annab enda produktiivsust ja ka teenistust tõsta ja siin me võikski arutada, et kuidas seda teha. Kusjuures väga palju annab ise ära teha enda aktiivse teenistuse tõstmiseks. Seda ei saa ootama jääda, niisama tööülesandeid täites, ka korralikult täites, jääd lihtsalt samale tasemele ja sissetulek tõuseb pikas perspektiivis umbes inflatsiooni võrra. Kui tahta kiiremat tõusu, tuleb ise aktiivselt selle jaoks midagi ette võtta, ennast arendada.

  Kuidas Sina aktiivsete tulude kaudu oma teenistust tõstnud oled või seda teha plaanid?

 • #2
  Pokkerimängijana võin öelda, et seda ala väga enam ei soovita sissetulekuna, vähemalt omal käel seda enam võitval tasemel selgeks väga ei tee. Lihtsa raha aeg on möödas. On võimalik veel võita ja on võimalik ka väga hästi teenida, aga sama töö eest on muudel elualadel võimalik paremate hüvedega teenistust saada.

  Eeskujuliku tööeetikaga on ka viiekohaline teenistus võimalik, ka Eestis mitmed mängijad teenivad nii palju. Ise olen ka viimased aastad üle €50k teeninud. Teadaolevalt suurim eestlase aastateenistus pokkerist on olnud üle $500 000. Mäng aga on vaikselt kokku kuivamas netis ja buumi teenistusi enam ei saa. Mingi aeg tõesti kui teadsid, et top paar on hea käsi sai juba mitu tuhat kuus teenida, nüüd on rohkem vaja. Samas USA turu taasavamine netipokkerile võib seisu ka oluliselt muuta.

  Kommenteeri


  • #3
   Loit Linnupõlt jagas mõni aeg tagasi FB Finantsvabaduse grupis head artiklit: http://www.businessinsider.com/the-o...ampaign=buffer

   Tegu tõesti hea artikliga, kirjutasin seal sellise vastuse.

   "Ei tahaks päriselt nõustuda selle artikli osade eelduste ja järeldustega. Olles ise praeguseks rohkem ettevõtja kui enda individuaalse teenistuse peal (palka pole kunagi saanud ), ütleks siiski, et see artikkel on liiga ettevõtluse suunas kaldu.

   Pa
   lk ja sissetulek tõusevad inflatsiooni jagu aastas ainult neil, kes ise selle suhtes midagi aktiivselt ette ei võta, paraku siiski enamusel. Ometi annab selles suhtes vägagi palju ette võtta. Erialaselt annab end vägagi hästi üles töötada ja karjääri teha, tõsta enda teenistust ka üle kahekümne protsendi aastas. Targalt ennast arendades ja ise initsiatiivi näidates võib päris paljudel aladel teha end ka tööandja jaoks nö hindamatuks töötajaks, kellest loobuda ei saa ja keda teised ettevõtted võivad tahta endale napsata. Olgu IT mees, kokk, advokaat, disainer, PR guru, kes iganes. Ka tänapäevaste vahenditega ja efektiivselt koristades annab kindlasti kordades üle keskmise teenida. Ka Eestis on omajagu oma ala professionaale, kelle tunnitasu on üle €30/h ja isegi üle €100/h, selleni ei jõuta 3% aastas sissetulekut kasvatades, ikka targalt ja aktiivselt enda karjääri suunates. Sellise teenistuse pealt on lihtsam nii investoriks üleminek kui ka ettevõtlusesse sukeldumine.

   Kusjuures edukaks ettevõtjaks saamiseks on ka vaja oma ala hästi teada, et selles läbi lüüa ja selles mõttes on erialase karjääri tegemine teatud maani väga heaks hüppelauaks ettevõtlusesse. Kusjuures see tõenäoliselt annab ka omajagu eelist nö keskmise palga pealt ettevõtlusse sukelduja ees, sest ettevõtte sees palgatööl edukalt hakkama saav isik on tõenäoliselt erialaselt edukam ja ka teab ettevõtte toimimisest omajagu rohkem. Ettevõtjana tuleks end ka igal juhul harida ja täiendada ja miks mitte teha sellega algust juba palgatööl olles enda erialase arendusega.

   Kusjuures erialaselt tippu jõudnud isikul tõenäoliselt pole väga vajagi ettevõtlusega tegeleda. Ei oska öelda kui suur osa ettevõtetest Eestis teenib üle €30k aastas kasumit või 50k või 100k. Pigem siiski vähemus. Selles mõttes võib karjääri tegemine olla vähem ajakulukas ja kindlasti omajagu väiksemate riskidega kui ettevõtluses sarnaste tulemuste saavutamine. Rikaste TOPi sissetoomine ja sellega võrdlemine minu arust väga ei päde, sinna on potentsiaali jõuda niikuinii küllaltki vähestel ja see eeldab lisaks meeletule tööle, väga erinevate valdkondade (juhtimine, PR, IT, mida iganes konkreetses ettevõttes vaja on ja nende kokku sulatamise oskust õitsvaks tervikuks) heale valdamisele ka omajagu õnne, et just see valdkond saavutaks meeletu kasvu, kohe majanduskrahh ei tuleks või millegi väga erilisega hakkama saaks. Enamus Buffetiga samal aastal alustanud andekaid ja töökaid rahajuhte pole rikaste TOP tuhandeski, tõenäoliselt ei jõudnud kunagi sellele lähedalegi. Samas sellise €1-5 miljonise net worthiga individuaali tarbimisharjumusteni jõudmiseks võib erialase karjääri tegemine olla lihtsam valik. Läänes sellise jõukusega ettevõtjad pigem palju üle sealse keskmise ei kulutagi.

   Vähetähtis ei ole karjäärilt ettevõtlusesse üleminekul ka see, et sellisel juhul on olnud võimalus sääste koguda piisavalt nii endale elamiskulude katteks kui ka ettevõtlusega alustamiseks. Olematute säästude pealt alustades tulevad enamasti õige pea isiklikud rahamured ja väga tihti tuleb ka ettevõttest suurem osa loovutada, karjääri pealt tulles on finantspuhvrit omajagu rohkem ja pole välisinvestoreid vaja sisse tuua nii varajases staadiumis.

   Ei tahtnud ettevõtlust maha ka teha, lihtsalt teistsugust perspektiivi sisse tuua. Tegelikult on karjääri tegemisel ka palju sarnasusi ettevõtlusega ning see on heaks hüppelauaks ettevõtlusesse. Esimeses edukas olemine loob eelduseid ka teises läbi löömiseks. Mingis mõttes on ettevõtlus tööalaselt ülim väljakutse ja soovitaks ambitsioonikamatel kindlasti ka seda proovida."

   Kommenteeri


   • #4
    Käib küll kitsamalt müügi kohta, aga kehtib väikeste modifikatsioonidega täitsa universaalselt, miks 10% inimestest toob 90% tulemustest:

    http://www.visiofy.com/blog/infograp....D7ffmNcp.dpbs    Kommenteeri


    • #5
     Kirjutaks kaks sõna ka enda kogemustest. Proovisin isegi mõned head aastad tagasi pokkeris. Liitusin kampaania raames ühe seltskonnaga, kellel oli oma suletud foorum, paar juhtfiguuri kes seal käsi kommenteerisid ja muidu nõu andsid. Nende kaudu tuli siis liituda teatud saidil (Suht suur valik oli, kuid ise mängisin Pokerstarsis ja Triobetis ning mingi Muchos vms oli ka mingil ajal popp). Ühesõnaga tabel anti ette, mis kaartidega, mis positsioonil ning millistel juhtudel mida teha tuli, kõik alustasid NL4st 6-max formaadis, 100 dollarit kandsid peale (sageli said mingi boonuse ka juurde) ja läks lahti. Tabeli sain suht kähku pähe ja seda järgides jõudsin NL10sse suht kiiresti. Sealt edasi aga enam nii edukalt ei läinud ning mingist hetkest jäi see asi katki.
     Seda aega jäävad meenutama suur monitor ,mis ostetud sai ja mis siiani töötab ning foorumis enda teistega kõrvutamine. Mitte ainult kasumit ei võrreldud, vaid rebimine käis ka selles, mitu mängu sa kuus jõuad mängida. 100 000kätt/kuus oli see maagiline number minu mälu järgi, milleni me püüdlesime ja selleks lasin mingi 10+ lauda korraga ja tundide kaupa päevas (Mõnel saidil oli soft nii s--t, et ei saanud nii palju laudu korraga mängida ja siis tuli sellele vastavalt rohkem aega kulutada).
     Madalas limiidis polnud see teenistus aga suurem asi ja tundus, et kogu strateegia seal põhinebki vaid sellel, kui palju sa kuus selle tabeli järgi mängida jõuad, mitte selles, kui hea sa tegelikult pokkeris oled. Peagi jõudsin järeldusele, et keskendudes vaid oma tööle on ikka lihtsam edasi minna, kui igaõhtuseid "klikkimismaratone" korraldada.
     Muide, veidi vähem kui aasta tagasi, kui natuke rohkem vaba aega oli, proovisin taaskord meelelahutuseks pokkerit ja toona saadud tabel toimis ka siis . Ainult agressiivsemaks oli mäng läinud. Nii et kokkuvõttes saan öelda, et oli väärt kogemus, sest tean, et vajadusel (kui kaardijooks väga halb ei juhtu olema), suudan paarsada eurot kuus ka kokku "klikitada" kui vaja peaks olema.

     Kommenteeri


     • #6
      Tundub, et sa jätsid ise õppimise kaktki ja lootsid, et kuu ajase õppimise pealt peaks juba pudrumäed ja piimajõed ise koju voolama hakkama. Kusagil väga madalal annab jah kuni paar sotti lihtsalt kokku klikkida suure arvu tundide peale, aga ega nii vähese õppimise pealt ei saa ka kusagil tegelikult mõistlikku teenistust. Kui keegi läheks kuu ajase õppimise pealt kokaks kuhugi heasse restosse, siis teda ei võetakski vastu ja sellist nalja pole mõtet üritadagi nt ajukirurgias, naerdaks näkku. Korraliku teenistuse jaoks on vaja ikka korralikult õppida. Preflop käte järjestuse selgeks saamine on matemaatikas umbes sama nagu kahekohaliste arvude liitmise selgeks saamine, nii vähese pealt pole mõtet loota statistikuks või kuhugi fondi kvandiks saada. Kes rohkem õpib võib ka pokkeris omajagu rohkem teenida, mul mitu kutti tegid eelmine kuu üle $5k kasumit. On võimalik küll ka tänapäeval.

      Kommenteeri


      • #7
       Ega see asi tegelikult nii hull ka polnud, et ma juba kuu ajaga lootsin mingeid pudrumägesid. Ilmselt ma siis ei oleks alustanud ka investeerimisega pikemas plaanis nagu praegu. Ostaksin ka Onecoini ja muud paska kokku jne ehk . Eks minu kirjeldus toonase "pokkerikarjääri" kohta oli veidi utreeritult kirjutatud ning ega see asi nii lihtne ikka ka polnud, et preflop mäng tehti selgeks ja graafik muutkui liikus ülesmäge. Live sessid, käte postitamine ja Skype vestlus olid tähtsal kohal ning kokkvõttes oli minu jaoks tegu ikkagi positiivse kogemusega. Eriti, mis puudutab saadud teadmisi tõenäosusest ja statistikast. Minu mõte oli selles, et aktiivseid tulusid ei ole võimalik kõrvaltegevustena lõputult juurde tekitada. Tuleks ikka jääda ennekõike oma liistude juurde ning kui tõesti aega piisavas koguses jagub, siis võib ka tasustatavaid kõrvaltegevusi otsida. Ehk teisisõnu, ma ei kahtle, et pokkeris teenitakse $5k+ kasumeid, kuid kahtlen sügavalt, kas seda tehakse täistöökoha kõrvalt nagu mina toona teha püüdsin.

       Kommenteeri


       • #8
        Seda küll, ega töö kõrvalt enam ei saa. On võimalik saavutada mingi tase kus saad nt €500-1000 kõrvalt teenida keskmiselt ja siis kogutakse mõne kuu jagu sääste valmis, et teha katse elukutseliseks minna. Meil mitmed juba läinud. Kui töö vähegi arenguvõimalusi pakub ja on võimalik karjääri teha, siis tasub erialaselt teha, pokkeri väljavaated nii +10 aasta perspektiivis liiga head pole. Soovitangi meil kuttidel sääste kõrvale panna ja tulevikku kindlustada, ka passiivseid tulusid tekitada. Paljud veel noored ja ei mõtle veel nii palju ette, peaasi et pulli saab. Eks nooruses tulebki nats lõbutseda ja maailma vaadata, jõuab ka veidi hiljem üles töötada kui tahet on. Liiga hilja peale paraku jätta ei saa, lõputult ei suuda inimesed areneda, harjumused hakkavad domineerima.

        Kommenteeri


        • #9
         Asjad mida rikkad ei tee, täitsa asjalik artikkel: http://www.inc.com/jayson-demers/7-t...ml?cid=sf01002

         Kommenteeri


         • #10
          Mulle endale väga meeldivad sellised artiklid. Just selleks, et motiveerida end tegema kasulikke asju ja enda tegemistest välja pruukida tegevusi ja mõtteid, mis absoluutselt kasu ei too ja aega raiskavad. Eriti meeldib kuuenda punkti esimene lause.

          Kommenteeri


          • #11
           Quoras leiab head lugemist tihti. nt siin küsitakse kuidas arvutiteaduse bakaga $250k aastapalka teenida ja antakse väga erinevaid huvitavaid vastuseid, kuidas sinnani jõutud on:

           https://www.quora.com/What-is-the-mo...mputer-science

           Üks huvitav out of the box lahendus ja ka kõige rohkem upvote'sid saanud post algas nii:

           "I'll answer this with the same advice I've given my kids. First off, forget about your bachelor's in Computer Science. I did that and then went to grad school for CS. Worthless.

           The only way to make real wealth is to get rid of your salary. In a salary, by definition, you are creating wealth for others and you are creating a chain and handcuffs for yourself.

           Some people like that but it's not the way to make $250,000 a year or whatever you want to make (why'd you pick $250,000?).

           I'm on the board of a billion revs employment agency. I can tell you the facts: income is going down relative to inflation for 40 years in a row. And the entire middle class is getting fired. I don't mean this in a scary way. It's just the facts right now. Maybe it will change. I hope so but I doubt it.

           I'm not even suggesting go out and start a company. Running a company is a lot of painful work. Employees have sex with each other and clients want bribes and programs don't work at demos.

           More than half the unemployed have college degrees (another comment: "College is not just about the money". And my response: "then don't let your kids get $100,000 in debt just so they can read books for a few years.")
           ..."

           Kommenteeri


           • #12
            Ega jah puhtalt paber veel töötegijat ei tee: http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudis...in?id=73105999

            Magistrikraadi paber ettevõtjale väärtust, ikka töö ise. Mingu alguses kasvõi praktikale, et siis töö käigus oskused üles töötada ja sealt edasi palgale saada. Õigemini seda peaks juba ülikooli kõrvalt või suvevaheajal tegema. Häid töötajaid otsivad ettevõtjad tikutulega taga ja ollakse valmis ka igati asjalikku palka maksma parema panuse eest, kasvõi teises ettevõttes kui oma töökohal miski takistab. Pigem peaks ise peeglisse vaatama kui tööd pole leidnud.

            Ma ettevõtjana vaatan pigem just ettevaatlikult ülikooli diplomi poole, paar negatiivset keissi olnud, ainult nõudmised ja enda õigused, töötahe on olnud küsitav. Varasem töökogemus on tegelikult ka päris suur boonus, saadakse juba aru, kuidas asjad päris maailmas käivad.

            Kommenteeri


            • #13
             Mõnus lugemine: What does it feel like the moment you realize you just became rich?

             Kommenteeri


             • #14
              Wow, tõesti põnev ja inspireeriv lugemine.

              Kommenteeri


              • #15
               Sarnane motiveeriv lugemine veel: What is the most effective yet efficient way to get rich?

               Kommenteeri

               Working...
               X