Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vaba teema

Collapse
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • #31
  Üks paremaid lugemisi, algselt ilmus Quoras, parem link siin:
  https://achmadgv.wordpress.com/2015/...g-people-make/

  Natuke sisu:
  But first: common life mistakes young people make:
  – HAVE AN OPINION
  What opinion can you possibly have? Global warming? Ok, good luck changing the world. War? Ok, good luck stopping the $200 billion defense lobbying industry from having war.
  She/He should treat me better! Again…good luck.
  People say to me, "if everyone thought like you then the world would be a mess."
  Oh really? I have one word to say back (which breaks my later statement about defending myself).
  "Manure"
  4.5 million tons of manure were being dropped on the streets of Manhattan in 1890, EVERY YEAR, by horses carrying people to work.
  That was the big environmental problem of the day. "NYC will be buried in horse manure by 1950!" screamed the headlines.
  It doesn't matter what your opinion about this was. None of the people living in NY solved the problem despite the 1000s of opinions.
  People with passion for mechanics in Detroit made something called a car.
  Problem solved.
  Do what YOU love to do today. Surrender to the results. The more you surrender, the more results there will be.
  The way you solve the world's problems is to solve your problems. Then trust.

  Jätkub seal lingil, ei hakka kõike kopeerima

  Kommenteeri


  • #32
   Neivelt on midagi uue panga laadset loomas. Kahjuks paywalli taga, aga väga asjalik lugemine: http://ekspress.delfi.ee/intervjuu/i...id?id=73486233

   Kommenteeri


   • #33
    Niisama mõnus lugemine: http://time.com/22752/how-to-make-yo...s/?xid=fbshare

    Kommenteeri


    • #34
     Eile sai vaadatud ühte head filmi (The Big Short), hea entertainment value, soovitan:


     Ja kui osadel kuidagi raskelt käesolev aasta alanud, siis üks hea meditatsiooni video pakkuda:
     Last edited by TrvP; 02-06-2016, 01:18 PM.

     Kommenteeri


     • #35
      Sai ka Big Short ära nähtud. Muidu täitsa muhe vaatamine, aga taaskord väga negatiivne suhtumine pankadesse ja jõukamatesse inimestesse.

      Eks osad sealsed tegelaskujud olid seda muidugi väärt, aga üle hakkab veits viskama selline vaesus on õilis ja rikkus paha tüüpi suhtumine. Ilma edasipüüdlikumate inimesteta ei olekski inimkond kiviajast edasi arenenud, lisaks leiutajatele on ka vaja ettevõtlikumaid inimesi, kes neid ideid käima tõmbavad ja finantseerijaid, kes kapitali ja ideede teostuse kokku viivad. Lisaks ka oma ala professionaale, kes ka suure osa panusest annavad. Ükski neist klassidest pole vaene. Ja kui ettevõtjad ja finanseerijad riske võttes teenivad suurema tulu, siis so what? Midagi suures mastaabis hästi tegemise eest peakski tulu suurem olema, et oleks pointi tegutseda. Ettevõtjad toovad turule tooteid ja teenuseid, mis inimeste elu paremaks teevad ja finantsasutused finansteerivad neid. Ega keegi ei pea Iphone'i, WC potte, õunamahlu või kortereid ostma, mida ettevõtjad teevad ja finantsasutused rahastavad. Ebameeldivaid kujusid on nii rikaste kui vaeste seas, aga see ei tee kumbagi klassi teisest paremaks. Klassiviha on ka nii 19-20. sajand, meilgi siin oli päris võigas eksperiment kuhu selline mõtlemine välja võis viia, ESSR - inimõigused läinud, vabadus läinud, kõik peale nomenklatuuri võrdselt vaesed.

      Kommenteeri


      • #36
       Üllatavalt positiivne artikkel Tartu IT õppe ja ettevõtluse maastikust USAst pärit arendaja silme läbi: http://arileht.delfi.ee/news/uudised...el?id=73865029

       Kas päriselt on ka seis nii hea? Kindlasti on Tartu Eesti ja Ida-Euroopa mõistes hea koht IT ettevõtluse jaoks, aga kas selle pärast just Californiast ja Silicon Valleyst siia tulla tasub? Igatahes väga positiivne on, et selliseid asjalikke tegelasi meile juurde tuleb ja ettevõtlus ja haridus seal heal tasemel on, selliseid asju ongi vaja arenguks.

       Kommenteeri


       • #37
        Kõigil kes siia kolinud ja kiidavad on üks ühine tunnus - eestlannast naine

        Kommenteeri


        • #38
         http://www.aripaev.ee/uudised/2016/0...ui-koik-teised Teaduslikult on ära tõestatud, et jõukamad inimesed kurvastavad vähem, raha ja õnne vahel samas seost ei leitud.

         Tundub intuitiivselt õige ja elu kipub seda pigem kinnitama. Või siis seletab seda osalt ka tõsiasi, et tulemus sõltub palju ka suhtumisest, positiivsema maailmavaatega inimesed kipuvad rohkem saavutama ja seega ka jõukamaks saama. Ega vinguviiulitega on keerulisem läbi saada ka kui optimistidega, tõenäoliselt viimastel avaneb võimalusi seetõttu ka rohkem.

         Kommenteeri


         • #39
          http://www.aripaev.ee/arvamused/2016...-raha-on-lukus Hea arutelu ettevõtete rahastamise ja investeeringute vähesuse teemadel

          Kommenteeri


          • #40
           Eestlane Aafrikas äri tegemas, huvitav lugemine: http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2...dril-suurt-ari

           Tundub nagu Eesti aastal 1991, segadusi palju, kõik asjad ajast maas, riske omajagu, aga samas ka kasvuvõimalusi palju. Natuke naljakas oli ka see, et hetkel Mosambiigi SKP oli ca $585 inimese kohta, peale suure gaasimaardla avamist peaks viiekordistuma Eks nii madalalt tasemelt annab kõvasti juurde küll.

           Kommenteeri


           • #41
            Noorte edukam tööjõuturule toomine võiks anda kasvule lisatõuke: http://www.aripaev.ee/arvamused/2016...anduse-kasvama

            Kommenteeri


            • #42
             Tegelane teenib €2000 vähemalt ja ikka ei ela ära: http://elutark.delfi.ee/heateada/mee...ra?id=74202403

             Ilmselgelt kui vabatahtlikult võtta peale igasuguse nänni ostmise eest kiir- ja tarbimislaene, intresside teenimise asemel neid teistele kinni taguda, ega siis jõukaks ei saa kah. Allikas artiklil on nagu on ja vabalt võib pastakast imetud lugu olla, aga selliseid inimesi on ikka väga palju.

             Täpselt selline finantskäitumine ongi aga põhjuseks, miks meil majandus kidub, plekitakse välispankadele intresse ja raisatakse papp välismaale ära, ega meil siin autosid, bensiini, tehnoloogiavidinaid, riideid jne kuigipalju ei toodeta. Suur osa papist lihtsalt saadetaksegi ära välisettevõtete tuludeks ja kasumiteks. Hiinas nt säästetakse 30% enda sissetulekutest keskmiselt ja tänu sellele on ka sealne majandus oluliselt kiiremini kasvanud, keskmiselt 7-8% aastas 30-35 aasta peale.

             Näen ettevõtlust kõrvalt ja no väga raske on hakatagi siin midagi tootma. Koduturg on olematu, paljud on end kinni tarbinud, olematu käibe pealt aga välismaale ei laiene. Paljudes riikides on oma maa toodete tarbimine auasi, eelistatakse kodumaist, aga meil on seda kahjuks veel väga vähe. Kui kodumaised ettevõtted käivet taha ei saa, siis ega ei saa ka liiga kõrget palka maksta. Paraku selline finantskäitumine tekitab ka nõiaringi, millest riigi majandusel on väga raske välja rabeleda.

             Kommenteeri


             • #43
              Nukker, et inimesed end nii lõhki on laenanud.

              Kommenteeri


              • #44
               Huvitav, kas kehvas seisus rahaasjad eestlaste seas võib olla ka lokkava alkoholismi juurpõhjuseks? Selles kontekstis me ei ürita parandada niivõrd inimeste finantsteadmisi vaid seisame kindlalt eesti elanikkonna tervise ja genofondi säilimise eest?

               Kommenteeri


               • #45
                Alkoholismil pigem muud ajaloolised põhjused, joodi kõvasti ka nõukogude ajal kui laene sisuliselt polnudki. Selles osas on positiivseid arenguid näha vähemalt, noorem põlvkond joob vähem. Kusjuures ühe arvamusloo järgi on selle põhjuseks ka Facebooki levik ja inimeste suurem passimine sotsiaalvõrgustikes ja nutiseadetes. UK's aasta jooksul peale FB plahvatuslikku kasvu vähenes oluliselt noorte joomine ja ka teismeliste rasedused, mingil määral võib põhjuslik seos täitsa olemas olla. Päriselu lolluste tegemise asemel passitakse netis aega surnuks.

                Kommenteeri

                Working...
                X