Announcement

Collapse
No announcement yet.

Vaba teema

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Vaba teema

Nagu foorumites kombeks, võiks olla üks koht, kuhu saab kirjutada täiesti teemavälistest asjadest. Sport, meelelahutus, vaba aeg. Õpime üksteist lähemalt tundma ja räägime kõigest, mis pole otseselt rahaga seotud. Võiks lausa stickyks teha selle minu arust.

kas on yldse midagi mis poleks rahaga seotud ?

Kommenteeri

No kui mitte minna üksikasjadesse, siis pealiskaudselt saab ikkagi juttu ajada ju ka rahateemasid puudutamata. Kuigi peab tõdema, et enamus asjad elus on tõesti rahaga seotud, siis on ka palju asju, mida saab nautida tasuta.

Kommenteeri

Hea mõte, siin võiks tõesti vaba teema ka olla.

Kuidas suvi teil alanud on ka? Ilmad pole kiita olnud, randa olen sattunud ainult korra pokkeriföderatsiooni suvepäevade aegu. Ega muud suvist tegevust pole peale suvepäevade väga teinud ka, korra tahtsime naisega välja sööma minna, aga selleks ajaks kui ta sätitud sai oli ilm juba vihmale läinud

Kommenteeri

Ma ise olen rannas päris mitmeid kordi suutnud käia, üksikuid ilusa ilmaga päevi on kohe kohustuslik ära kasutada. Suutsin ennast isegi päris korralikult ära kõrvetada ja olin nädal aega täiesti punane igalt poolt, tagantjärele mõeldes oleks vist pidanud päikesekreemi kasutama. Kusjuures on ka selliseid päevi olnud, kus ilm külmavõitu, aga vesi soe ja siis nagu kohe ei tahakski veest välja tulla. Lisaks on ka vesirattaga sõitmas käidud ja nüüd nädala lõpus on plaan Saaremaale paadiga kalale minna ühte tuttavasse lahesoppi.

Kommenteeri

Pole ise viitsinud enda kuukokkuvõtet teha kuna pole välja mõelnud kuidas aktsiaid kajastada seal. Ühisrahastus on küllaltki lihtne selle kõrval. Ainult dividendide liikumine annab väikse osa kogupildist, tuleks kajastada ka aktsiahinna liikumist, seni kulunud teenustasusid ostuks, hoidmiseks ja võib-olla ka valuuta konverteerimiseks, aga see oleks juba pikk töö. Ja üldse ühe kuu perspektiiv on täiesti mõttetu aktsiate puhul, nt fonde hoian mitmekümne aastase perspektiiviga ja ei huvitagi tulemus, aktsiad vast nii 2-10 aasta perspektiiviga ja kuised liikumised ka väga korda ei lähe. Lühiajaliselt liiga näpuga järgi ajamine mõjub ka mindsetile kui näed, et nt mitu tuhat miinuses on ajutiselt, kuigi sellel pikas perspektiivis mingit mõju pole.

Paljud kajastavadki ainult dividendiliikumist seetõttu. Võib-olla peaks ka? ja aktsiate hinnaliikumist võtta arvesse näiteks korra aastas ja sellega siis korrigeerida kõik ära?

Kommenteeri

Ma arvan, et olekski mõistlik kuupõhiselt ainult divliikumist kajastada, sest nagu sa ütlesid, pole aktsia hinna kõikumine sulle lühiajaliselt oluline. Ja tihti aktsiahindade uurimine võib mindsetile tõesti rusuvalt mõjuda.
              Samas oleks aktsiahindade liikumisi ikkagi huvitav vaadata, mis sest, et need üldplaanis väga ei mõjuta midagi. Aga kord kvartlasid võid ju tegelikult neid ka meiega jagada.

Jõudsin ka ise lõpuks koju tagasi. Oli väga meeldiv natuke alla nädala aja puhkust Hiiumaal. Ilmaga küll väga ei soosinud ja seega pidin ujumas valdavalt üksi käima, sest teised kartsid külma vett ja tuult.

Sadamates jahte pildistades sain väga suure motivatsiooni osaliseks. Leidsin oma eesmärkide kogusse veel ühe eseme juurde, mida tahaks kunagi kauges tulevikus omada.

Last edited by Visioon; 07-22-2015, 12:09 PM.

Kommenteeri

Mõtlesin ise ka, et vbla 1-4x aastas jagada aktsiate seisu. Vahepeal jooksvalt et kas olen midagi juurde võtnud või ära müünud.

Kusjuures jahid on ikka korralik luksuskaup, tingimata mitte liiga kallid, aga reaalsete vajaduste järjekorras kusagil päris taga olen ka nats mõelnud, aga väga ei tõmba, peaks õppima nendega sõitma veel... vaeva kui palju. Nad ka ju hinnas langev vara. Enne peaks oma korralik korter/maja olemas olema, äkki suvekodu, palju muid asju ka enne veel. Ise sihin järgmiseks korralikku korterit Tallinna kesklinnas, penthouse'i põhimõtteliselt, 3-4 tuba, katuseterrass, võiks saun ja bassein ka olla. Paraku hinnad ca €250k kandis ja peale, seda veel mitu aastat lubada ei saa. Tegelikult ei tahaks üle mõnekümne protsendi netovaradest eluaseme alla pannagi. Tulebki võtta kõrged eesmärgid ja neid siis järjest täita ja ületada. Nii see asi käib, kes kõrgele ei sihi see ka midagi ei saavuta.

Nt midagi sellist: http://www.endover.ee/city/et/#/page/hinnad või siis mere kandis või mere vaatega uued ehitised, päris ägedaid maju ehitatakse. Unistama peab, siis rohkem motti oma asja edukamalt ajada. Aga unistus peab ka realistlik ja tehtav olema, unistus ilma täide viimiseta on pointless imo, pigem teeks kõrgelennulisi plaane ja teeks need ära.

Kommenteeri

Jahtidest nii palju, et kindlasti tuleks need lisada nimekirjade lõppu, sest neid pidevaid kulusid on seal üsna palju ja ega need kulud väga odavad ka ei ole. Ja kui tahetakse veel võistlemas käija siis peaks iga paari aasta tagant uueed purjed osta jnejne.
                  Kui purjetada tahad, siis on kõike mõistlikum jahtklubisesse kohapeale minema ja ennast mõne paadi peale sebida, sest reeglina on alati paatidel käte puudus.

Kommenteeri

Sõber saatis sellise video mulle, algul olin väga skeptiline selle suhtes, aga otsustasin enne magama minekut proovida.
                    Ütleme nii, et see tõesti manipuleerib su teadvusega ja aitab kohe väga lõõgastuda, pole ammu tundnud sellist rahulolu.
                    Ma nüüd ei tea, kas see rahamagneti koht nüüd täiesti pähe sisenes, sest ma jäin umbes poole video pealt magama. Aga tasub proovida, eks see mõju ole inimeselt inimesele erinev. Arvatavasti kuulan ka täna õhtul midagi sarnast, täitsa huvitav kogemus. :P

Kommenteeri

Kas keegi äkki kirjutaks lähemalt kuskil teemas/blogis mis eilsel investorite suvepäevadel toimus? Kahjuks jäi endal tulemata, sest see nädalavahetus oli juba ära planeeritud.

Kommenteeri

Paraku ise ei käinud investorite suvepäevadel, vast leiab huvitavat õige pea investeerimisklubi materjalidest fb's ja nende kodulehel.

Üks lühike lugu ka ühest eesti kinnisvarainvestorist, ka pürib finantsvabaduse suunas:

http://arileht.delfi.ee/news/uudised...as?id=72218519

Kommenteeri

Siin foorumis on palju pokkerimängijaid, aga äkki keegi teist tegeleb ka bridžiga? Nimelt hakkasin koolis valikkursusena bridži õppima ja otsin hetkel mingisugust head internetilehekülge või programmi, millega oleks hea harjutada.

Kommenteeri

Mul üks tuttav kunagi mängis. Võin tema kontakti sulle anda, kusjuures sinu õpetaja vist on tema tuttav ka, ega selliste mängude kandepind liiga suur ei ole.

Muidu mingit materjali leiab: http://bridge.ee/
                            Mängida saab nt siin: http://www.bridgedoctor.com/

eks googelda kui ei sobi see koht, leidub veel saite. Õppematerjale leiab ka google'ist tegelt iga asja kohta, ka bridzhi kohta. Kusjuures niimoodi saab ise ka palju efektiivsemalt ja kiiremalt asju selgeks õppida kui nt ülikoolis, küll aga enamusel meist pole seda tööeetikat, et iseseisvalt õppida. See on aga hoopis teine jutt ja ei viitsi hetkel lahata siin.

Kommenteeri

Eks see ise õppimine ongi paljudest aspektidest parem - saab kõike teha täpselt enda tempoga. Haridussüsteem üldse tegelikult väga halvasti üles ehitatud (hetkel üldistan ja räägin enda ja tuttavate kogemustest). Põhirõhk on nö "keskmisel õpilasel", ehk kiiremad õppijad, kellele teatud mallid on väga lihtsalt selgeks tehtavad ja kes tabavad uusi asju paremini, eriti tähelepanu ei saa ja peavad palju tühja passima. Samas kui nüüd jälle mu bridžiõpingute juurde tulla, siis ega kahe 75 min pikkuse tunniga nädalas just palju selgeks ei saa, eriti veel kui praktiliselt vaja kõik uued manöövrid läbi mängida koos teistega jne. Samas oli täna jälle uus tund ja sai palju uut ja huvitavat teada ja minu "skillid" hetkel küll ainult lähevad paremaks. Õpetaja on ka väga hea, kiidan!

Kommenteeri

Working...
                              X