Announcement

Collapse
No announcement yet.

Challenge Investeerimisinstituudi esindajale

Collapse
X
Collapse

 • Challenge Investeerimisinstituudi esindajale

  Pakuks Investeerimisinstituudi või huvi korral ka Investeerimisklubi esindajatele challenge’i välja. Väljakutsed on toredad asjad, saab funni, rohkem motti õppida ja hästi esineda, kasum tõenäoliselt jääb ka suuremaks, veidi lisapinget ei tee ka paha. Äkki mõni pealtvaatajatest ka innustub osalejate edust ja leiab motti järgi teha. Kasumi puhul tihti annetatakse midagi ka heategevuseks, võidaks ka abivajajad.


  Miks pakun väljakutset? Kuna mõlemad ettevõtmised promovad ühte Iirlasest optsioonitegelast, Owen O’Malley’t, Investeerimisklubi evendi link ja Investeerimisinstituudi evendi link. Oweni puhul võib nii tema pädevuses kui ka eesmärkides leida põhjust kahelda. Mõningad küsitavused:

  - Väidetavalt on tal süsteem kuidas aastas õpilased keskmiselt 60% teenivad. Küllap õpetaja võiks siis ise rohkemgi teenida, vast 80% või isegi üle 100% aastas. Ta on tegutsenud üle kümne aasta juba, 60% tootluse korral 10 aastaga oleks algsumma 110 kordistunud, 80% tootlusega 357 kordistunud, 100% tootlusega 1024 kordistunud. Kui ta oleks nii hea kui ta väidab, siis oleks optsiooniteekonna alguses oma elamise pantinud ja sõpradelt-sugulastelt maksimaalselt laenanud ja teeniks praeguseks juba sadu miljoneid aastas. Tal poleks mingit motivatsiooni €700 küsida õpetamise eest, ometi ta teeb seda, miks küll? Parimal juhul õpetaks päris suurelt enda kasuks kasumijaotuse diiliga mõnda üksikut õpilast ja teeniks pappi ise kui ta süsteem töötaks.

  - Väidetavalt on tal 24000 õpilast keskmiselt 60% teenimas ja nad haldavad kokku $50 000 000 jagu raha. Kõlab nagu suur summa, aga näkku teeb see $2000. Kui oleks tõesti süsteem mis teeniks keskmiselt 60% aastas, siis see summa inimese kohta oleks oluliselt, mitme suurusjärgu võrra suurem inimese kohta. Kui teema oleks legit, siis ma liituks kohe mitme klubiga (igaks juhuks riskide hajutamiseks, ka keskmiselt 60% tootluse korral võib mõni klubi kaotada), laenaks nii palju kui saab ja lihtsalt prindiks raha. Kindlasti teeks seda mõne aja peale kõik liikmed ja sees oleks igal juhul kasvõi liitintressi tõttu oluliselt rohkem raha kui $2000/nägu. Need numbrid ei meigi senssi

  - Kui see 60% tootlus oleks nii lihtne, siis maailmas on tuhandeid riskifonde, kes kulutavad kamba peale kümneid kui mitte sadu miljardeid aastas, et saada paremat tootlust. Nad oleks selle süsteemi ammu üle võtnud ja teeniks seda raha ise, mitte mingil juhul ei jääks sellist tootlust keskmisele passiivsele väikeinvestorile.

  - Mõlemast evendi puhul reklaamitakse, et optsioonidega saab passiivselt teenida 60% tootlust aastas. Esiteks, optsioonid on passiivsest investeerimisest nii kaugel kui olla saab, need on väga teadlikele finantsala spetsialistidele. Teiseks, passiivselt ei saa kusagil 60% tootlust, MITTE KUSAGIL! Ainult skämmimeeste lubadustes. Printige endale välja, raamige ära ja pange seinale. See tüüp on minu jaoks ühes kambas püramiidimeeste ja Nigeeria emaili suleseppadega. Andero Pebrel on temalt õppida.

  Saaks veel hulga argumente tuua, kuna enamus tema väiteid ei saa lihtsalt vett pidada, aga lühiduse huvides piirdun senisega.


  Kuna aga nii Investeerimisklubi kui ka Investeerimisinstituut panevad enda nime sellele tegelasele taha ja julgevad küsida vastavalt €20 (Investeerimisklubi) või isegi €700-1000 (Investeerimisinstituut) inimestelt tema jutu kuulamise eest, siis tahakski pakkuda välja väljakutset. Tõestage oma rahaga, et usute seda mida müüte teistele väga kalli raha eest, tõestage, et te ei taha ainult kohalikke väikeinvestoreid lüpsta.

  Tõestage, et tema süsteem toimib ja et keegi teist teenib seda tootlust tema õpetusi kasutades! Peaks pidama avalikku blogi kus kajastate tegemisi ja tulemusi ja aeg-ajalt peaks keegi neutraalne kolmas osapool ka saama kontrollida, kas numbrid on õiged. Tahaks seda näha! Üks aasta, see pole palju. Te ise võidaks ju nii meeletult kui saate endale lihtsa 60% aastatootluse, vähem kui kümne aastaga saaks Eesti rikaste TOP 10sse selle süsteemiga kui kohe suurelt peale lennata! Võib-olla kiireminigi! Ja kui ka ära ei tule 60%, siis näiteks 30% aastas tootlusest unistavad ka enamus fondijuhte ja väikeinvestoreid, selle teeks ikka lõdva randmega ära ju!

  Paneks sümboolse €1000 vahele, et üle mõistliku sämpli, nt vähemalt 100 tehingut kuus te aastas üle tagasihoidliku 10% tootluse ei teeks tema materjalide pealt. Kihlveo tingimustes võib ka teistmoodi kokku leppida.

  Et huvitavamaks teha võime ka võidu teha, ma võtsin endale ühe uue pokkeriformaadi õppimise väljakutse ja proovin €1000st alustades edasi liikuda, võin soovi korral linki jagada. Kui alustate väikse nt €1000-5000 summaga, siis võin ka väikse handicapi anda, nt kui teed vähemalt pool minu tootlusest sama ajaga, siis võit teie. Paneks taas sümboolse €1000 vahele kihlveole näiteks

  Ärge siis isiklikult võtke, rahablogijate eesmärk peaks ju siiski olema väikeinvestoreid kaitsta kahtlase väärtusega investeerimissoovituste ja ulme tasude eest, eriti veel kui need mõlemad koos käivad loodetavasti on see ka teie eesmärkide seas
   Posting comments is disabled.

  Categories

  Collapse

  Article Tags

  Collapse

  There are no tags yet.

  Latest Articles

  Collapse

  • Kas osaluspõhine ühisrahastus on ikka nii riskantne?
   MadisM
   Osaluspõhine ühisrahastus teeb ülemaailmset võidukäiku, mahud kasvavad kiirelt üle 100% aastas ja eelmisel aastal oli suurusjärk juba $2,56 miljardit:. Ka Eestis on ettevõtete ühisrahastamine kohal juba mõnda aega ja vähemalt viis ettevõtet on praeguseks ka nii rahastuse saanud Fundwise.me keskkonnas. See rahastusviis on end tõestanud üle maailma ja vaikselt kanda kinnitamas ka siin.


   Allikas: Forbes

   Ajalooliselt on olnud ettevõtete väärtuse kasv vaatamata turukõikumistele...
   02-17-2016, 01:49 PM
  • Kinnisvarabuumi lõpp?
   MadisM
   Peale viimast masu on kinnisvara Eestis ja mujalgi võimsalt taastunud, hinnad Tallinnas ja Tartus on nüüdseks juba vähem kui 10% all buumiaegsest tipust. Kinnisvarainvestorid ja –arendajad on teeninud muljetavaldavaid kasumeid ja järjest rohkemad investeerimishuvilised proovivad nende edu korrata. Kas aga tulevik on sama roosiline kui viimased 5-6 aastat, mis ohte see endaga kaasa toob ja kuidas olla valmis ebamäärasema tulevikuga turuks?   Allikas: Ober Haus
   ...
   12-13-2015, 01:33 PM
  • Ööbiku elektrijalgrattad
   MadisM
   Ööbiku elektrijalgrattad


   Suvel avatud osaluspõhises ühisrahastuskeskkonnas Fundwise on rahva seast investoreid otsimas uus ettevõte – Ööbik. Tallinna noormeeste asutatud elektrijalgrataste tootja püüab korrata Siidrikoja, Rentmarketi ja Rogue Ambassadori edu raha kaasamisel läbi selle platvormi, andes investoreile vastutasuks osaluse ettevõttes. Algus on igatahes lubav, nädalaga on kaasatud juba 44% eesmärgist ehk €16 500 ja 18 päeva on veel minna.


   ...
   11-22-2015, 03:59 PM
  • Investeerimisega seonduvad kulud
   MadisM
   Investeerimisega seonduvad kulud.

   Kulud on investori ühed suurimad vaenlased, kuna need võivad tootlust isegi kordades vähendada vähegi pikema perioodi peale. Investeeringute potentsiaalist ja riskidest on omajagu räägitud, aga kulude koha pealt veel head ülevaatlikku kokkuvõtet pole olnud, prooviks sellele teemale valgust heita. Kulud mõjutavad palju, näiteks 10% tootluse puhul kasvaks 30 aastaga investori portfell 19,8 korda, aga suuremate kulude puhul nt 8% tootluse korral...
   10-30-2015, 12:06 PM
  • Challenge Investeerimisinstituudi esindajale
   MadisM
   Pakuks Investeerimisinstituudi või huvi korral ka Investeerimisklubi esindajatele challenge’i välja. Väljakutsed on toredad asjad, saab funni, rohkem motti õppida ja hästi esineda, kasum tõenäoliselt jääb ka suuremaks, veidi lisapinget ei tee ka paha. Äkki mõni pealtvaatajatest ka innustub osalejate edust ja leiab motti järgi teha. Kasumi puhul tihti annetatakse midagi ka heategevuseks, võidaks ka abivajajad.


   Miks pakun väljakutset? Kuna mõlemad ettevõtmised promovad ühte...
   09-25-2015, 02:11 PM
  • Efektiivsus
   MadisM
   See blogipost sai kirjutatud 2011. aastal ja vaadates vahepealseid tulemusi on ikka kasu olnud.


   Olen lugenud/kuulanud omajagu raamatuid enda efektiivsuse tõstmise kohta ja panen mingisuguse osa sellest, mis meelde on jäänud ja mida rohkem kasutada püüan siia kah. Läbikirjutamine teatavasti aitab meelde jätta ja muuta osaks enda käitumisest


   Esiteks, efektiivsus, tegutsemiskiirus, rikkaks ja edukaks saamine on õpitav. Need on valikud. Inimene, kes ei ole rikas, kes...
   09-14-2015, 09:42 AM
  Working...
  X